Slovensko rôzne správy Budú bezplatné prehliadky k Svetovému dňu sprievodcov
Budú bezplatné prehliadky k Svetovému dňu sprievodcov PDF Tlačiť E-mail
Štvrtok, 16 Február 2012 00:00
Spolu 13 miest sa zapojí do 8. ročníka osláv Svetového dňa sprievodcov na Slovensku.
Svetový deň sprievodcov - 21. február si v sobotu 19. februára bezplatnými prehliadkami pripomenú stovky turistických sprievodcov v Banskej Bystrici, Bardejove, Bratislave, Dolnom Kubíne, v Košiciach, Levoči, v Mani, Martine, Nitre, Rožňave, Skalici a Žiline. V Košiciach a Bratislave budú bezplatné sprievody po celý víkend 19. až 20. februára. Sprievodcovia v Liptovskom Mikuláši pozývajú záujemcov na prehliadku vo štvrtok 24. februára.
Termíny a trasy prehliadok vo všetkých mestách sú zverejnené na webstránke organizácie.

Pri tejto príležitosti pripravilo Bratislavské kultúrne a informačné stredisko spoločne so svojimi sprievodcami a partnermi zaujímavú víkendovú ponuku pre obyvateľov a návštevníkov Bratislavy. 18. - 19. február bude venovaný osobnostiam a národnostiam spojeným s Bratislavou a nedeľná vychádzka je určená všetkým bez rozdielu veku, ktorých zaujímajú tajomstvá, príbehy a legendy starej Bratislavy.

18. februára o 14.00 si predstavíme takmer neznámu osobu - Baróna Dr. Juraja Schulpeho, ktorý však v dejinách Bratislavy, Slovenska a Uhorska zanechal nezmazateľnú stopu. Sprievodkyňa Mgr. Magdaléna Rakytiaková sa stretne so zvedavými návštevníkmi o 14.00 h na prízemí budovy sídla BKIS na Židovskej ul. č. 1

V ten istý deň sa o 13.45 pred vchodom do SNM - Múzea kultúry Chorvátov na Slovensku na Istrijskej ulici č. 68 v Devínskej Novej Vsi stretnú všetci tí, ktorý sa chcú vydať po stopách histórie Devínskej Novej Vsi. Prechádzka s pánom Mladenom Herucom bude spojená s návštevou Sandbergu a sexpozíciami SNM - Múzea kultúry Chorvátov na Slovensku a trvá 1,5 hodiny.

Nedeľa - 19. február, bude patriť sprievodkyni Ing. Violi Vařekovej a jej Tajomstvám, príbehom a legendám staromestských uličiek a námestí. Tajuplné putovanie uličkami historického centra mesta začína o 14.00 hod. pri studni na Primaciálnom námestí.

BRATISLAVA 31. január (WBN/PR)

Vaše hodnotenia

avatar Ivica
0
 
 
sexpozície :)
Prihláste sa pre pridanie názoru.
Posledná úprava Piatok, 17 Február 2012 18:19
 

TURISTIKA | okolie

PAMIATKY | okolie

KÚPANIE A KÚPELE | okolie

LYŽOVANIE | okolie

RECENZIE | okolie

SPRÁVY | okolie