Brusno | kúpele Tlačiť
Kúpele Brusno Kúpele Brusno ležia v údolí Slovenského Rudohoria na severovýchod od Banskej Bystrice, na severných svahoch Vepra, v ústí doliny zvanej Peklo, v nadmorskej výške 424m. Najväčšou pýchou našich kúpeľov je čistý vzduch, nerušené ticho, krásna okolitá príroda, v ktorej človek zabudne na každodenné starosti a naplno si užije chvíle pokoja a oddychu. Z kúpeľov je pekný výhľad nielen na okolité hory, ale aj na končiare Nízkych Tatier, hlavne na dominantnú Prašivú s najvyšším vrchom Veľká Chochuľa v nadmorskej výške 1 753m. História kúpeľov sa datuje od začiatku 19. storočia, avšak minerálne pramene poznali obyvatelia už roku 1812 a v tomto roku sa začali pramene už aj liečebne využívať. Prvá výstavba kúpeľov sa začala v roku 1834. Záujem niekoľkonásobne prevyšoval kapacitné možnosti kúpeľov a preto sa začalo s výstavbou nového Liečebného domu Poľana. V prevádzke je od 4. novembra 1985.

Prírodným liečebným prostriedkom v kúpeľoch je prírodná liečivá voda. Vyvierajú tu minerálne pramene stredne mineralizovaných, uhličitých, síranovo-hydrogénuhličitanových, vápenato-horečnato-sodných, slabo kyslých, studených, hypotonických minerálnych vôd.

Základom liečby pre choroby gastrointestinálneho systému sú dávkované pitné kúry prírodných liečivých vôd. Ich zloženie je bohaté na minerály, preto ju kúpele expedujú po celom Slovensku pod názvom „Prírodná liečivá voda Brusnianka“ plnené z prameňa Ondrej.

Pre svoje liečivé účinky sú minerálne vody aplikované aj klientom formou sedacieho bazéna, vaňového a perličkového kúpeľa. Plynové zložky oxidu uhličitého a sírovodíka tvoria základný prostriedok pre liečebné indikácie

Viac info na www.kupelebrusno.sk

Dopravné informácieBrusno je vzdialené 20 km od Banskej Bystrice, 228 km od Bratislavy, 288 km od Viedne, nachádza sa na trase I. triedy č. 66, na úseku Banská Bystrica – Brezno

Cestná doprava:
Bratislava-Nitra-Banská Bystrica-BRUSNO
Žilina-Martin-Banská Bystrica-BRUSNO
Prešov-Poprad-Brezno-BRUSNO
Košice-Rožňava-Brezno-BRUSNO

Železničná doprava: železničná stanica Brusno, Banská Bystrica
Letecká doprava: letiská Viedeň, Bratislava, Sliač, Poprad – z týchto letísk zabezpečujeme dovoz priamo do kúpeľov.
Fotky
Poloha

Posledná úprava Štvrtok, 08 Január 2009 14:28