Bratislavské nuda pláže nevychutnáte bez guráže! Tlačiť
RECENZIA: Kúpanie na bratislavskej nudapláži môže byť ošemetné. Nesie v sebe niekoľko nesporných pozitív, pre vyváženosť vesmírneho poriadku však ukrýva aj niekoľko rizík. Riziká sú oduševneným naturistom ukradnuté ako hipisákovi hygiena, človeka priemerne zviazaného spoločenskými konvenciami však dokážu odstrašiť od kúpania s holým zadkom celkom spoľahlivo.


Riziká

Hustota
V dôsledku všeobecného rozloženia síl si nudisti v Bratislave vybojovali asi tak štyri pláže, kde nahota porazila textil. Súdiac podľa hustoty tiel na bratislavských nudaplážach, využívajú naturisti na ležanie polovičnú plochu ako textiláci. Prirátajte k tomu fakt, že 70% osadenstva nudapláže tvoria muži a riziko bezprostrednej blízkosti mužských pohlavných orgánov pri vašich ušiach naberie na vážnosti.

Susedia a kolektív
Je pravdepodobné, že v živote každého človeka existuje niekto, koho by človek rád videl nahého. Pravdepodobne existuje aj skupina ľudí, ktorých si človek nahých nepredstavuje, poprípade ani len nechce pomyslieť na to, aby si ich nahých predstavovať vôbec musel. Aby to nestačilo, v živote človeka existujú aj takí ľudia, pred ktorými sa človek hanbí. Šanca, že na bratislavskej nudapláži stretnete niekoho z prvej skupiny je štatisticky nevýznamná. Naopak, pravdepodobnosť, že stretnete triedneho učiteľa, či prostorekú pani z účtarne je v Bratislave podivuhodne vyššia. Bratislava je dedina a nudapláže sú jej súčasťou tak ako krčma a kostol.

Pozitíva a sociálne istoty

Kultúra
Naturizmus, to nie sú len holé cikule a kozy. Je to životný postoj, za ktorý komunisti naháčov chytali a vypočúvali pre podozrenie z rozvracania štátu pohlavnými orgánmi. Súvislosť medzi holým zadkom a vlastizradou sa preukazuje ťažko a tak ostalo len pri monitorovaní štyroch bratislavských nudapláží a občasných výsluchoch nahých odbojárov.
Naturizmus, to je hlavne spôsob života v harmónii s prírodou. Jeho vonkajším prejavom je kolektívna nahota v spojení so sebaúctou, rešpektom k inakosti a životnému prostrediu. V praxi to znamená, že na rozdiel od ostatných pláži nenájdete na bratislavských nudaplážach bordel. Navštevuje ich komunita ľudí, ktorým evidentne nerobí dobre váľať sa v pet flašiach a igelitkách. Šanca, že vám na nudapláži ukradnú mobil či nové najky so štyrmi bublinami sa taktiež blíži k nule.

Zdravie
Ako muž môžem hodnotiť len pocit, ktorý vyvoláva mokrá látka nalepená na stehnách v kombinácii s poklesom teploty alebo vetrom. Ženy zvyknú hovoriť čosi o zápale váječníkov, ktorý má negatívny vplyv na rodenie detí. Pravda je taká, že módne vychytávky v podobe celotelových plaviek či surferských bermúd dokážu v zhoršenom počasí viac ako len nabrúsiť bradavky.

Sloboda
Je polnoc a vonku tridsať stupňov. Molekuly alkoholu nadviažu na pubertálnu pochabosť, porazia zvyšky spoločenských zábran a ročník druhej Bé skákajúc do vody odhadzuje šaty. Kričíte, lebo máte len šestnásť, ožrali ste sa z krabicového vína a k tomu sa snažíte zapôsobiť na spolužiačku, od ktorej ste si včera hanbili vypýtať pijak, nieto ju ešte pozvať na rande. Celé je to strašne fajn a keby spolužiačka reagovala na váš bravúrne zvládnutý pupkáč, bola by to najlepšia chvíľa vášho života. Ste triezvy, šestnásť je dávno preč a spolužiačka má dve deti s týpkom, ktorý nestojí za veľa. Pocit slobody bez plaviek zarezaných v zadku však ostáva.

Opálenie
Ak nevyznávate opálenie v štýle ľudského kinderka alebo poľskej zástavy, výsledok pobytu na nudapláži vás môže len príjemne prekvapiť.

4 Nudapláže v Bratislave + jeden pokus

Jazero Rusovce
Nudistom sa podarilo obsadiť atraktívny kúsok poloostrova na severozápade Rusovského jazera a malý ostrov, na ktorý nemusíte preplávať, ale stačí sa prebrodiť tak 10 metrov, hoc aj s bicyklom v ruke. Jazero leží v lužnom lese v bezprostrednej blízkosti obce Rusovce, ktorá je bratislavskou mestskou časťou. Jazero je dostupné MHD a predstavuje vyhľadávanú zástavku pre korčuliarov a cyklistov z Petržalskej hrádze. Rusovské jazero je svojou rozlohou relatívne malé. Má štrkové podložie a čistú vodu, ktorá počas horúcich dní zvykne rýchlejšie oteplieť.

Jazero Malé Čunovo
Nudapláž na Čunovských jazerách nájdete na severovýchodnej strane menšieho Čunovského jazera. K nudapláži na Čunovskom jazere odbočíte druhou odbočkou doľava z asfaltového chodníka, ktorý vedie medzi veľkým a malým Čunovským jazerom. Výhodou nudapláže je čistá voda, intímny odstup od textilných pláži vďaka kúsku lužného lesa a poobedňajšie slnko, ktoré sa tu v lete drží do neskorých popoludňajších hodín. Nudapláž je dostupná bratislavskou MHD alebo podobne ako jazero v Rusovciach z Petržalskej hrádze.

Fotky
Jazero Zlaté Piesky
Najväčšia a najdlhšia nudapláž v Bratislave sa nachádza na neplatenej juhovýchodnej strane jazera Zlaté Piesky. Dobrý prístup do vody, čistá voda a slnko ktoré zohrieva pláž až do neskorých popoludňajších hodín robia nudapláž na Zlatých Pieskoch v Bratislave populárnou. Naháči tu môžu relaxovať za občasného očumovania pubertiakov premávajúcich sa na vodných bicykloch. Idylka im bude trvať, až do momentu kompletnej revitalizácie Zlatých pieskov, ktorá bude znamenať kultiváciu brehov vo forme budovania tobogánov, apartmánového bývania, či nákupno-relaxačného centra. Plány sú, otázny je termín.
Fotky
Jazero Veľké Košariská (na Google maps značené ako Nové Košariská 1)
Jazero Veľké Košariská je super. Je veľké, hlboké a má čistú vodu, ktorá sa ani po mesiaci horúčav neznesiteľne neohreje. Veľké Košariská však majú jeden háčik. Dve tretiny brehov jazera zaberajú chatky a haciendy so súkromnými plážami, pričom zvyšnú tretinu tvorí neprístupný štrkový breh so sklonom 70 stupňov. V rámci nerovného boja naháčov s textilákmi povstala komunita naturistov s čakanmi a lopatami. Spravodlivosť zobrali do vlastných rúk a na strmom juhozápadnom brehu Veľkých Košarísk vyhĺbili malú sympatickú pláž. Všetko by bolo super, keby sa tam nezačalo zgrupovať zopár textilákov, ktorí majú milión príležitostí vyložiť svoje polyesterové zadky hocikde na Tehelku, či Draždiaku.
Fotky
Jazero Nové Košariská – nové bojisko (na Google maps zatiaľ neznačené)
Jazero Nové Košariská je zatiaľ bagrovisko. Tvoria ho dve jazerá, ktoré v budúcnosti splynú do jedného veľkého jazera rozlohou porovnateľného s Veľkými Košariskami. Nudisti vycítili ďalšiu príležitosť pridať k svojmu štvorplážovému impériu ďalší kúsok. Vyťasili všetky dostupné orgány s ktorými sa usadili na najodľahlejšom severnom brehu jazera. Uvidíme, či to bude stačiť na nájazdy textilných barbarov donášajúcich igelitky a pet fľaše z Bratislavy, Podunajských Biskupíc, Miloslavova a iných podunajských obcí.
Fotky

V kocke

Bilancia pozitív a negatív vychádza v pomere 4:2 v prospech kúpania bez plaviek. Ak pozbierate guráž a akceptujete riziko, že na bratislavskej nudapláži stretnete susedku veľkosti menšieho auta, s ktorou ste včera venčili psa, odídete z nudapláže v pluse.

© pre tojeslovensko.sk napísal panjan - všakovaké práva vyhradené!

Podpor túto recenziu na: pošli na vybrali.sme.sk
Posledná úprava Pondelok, 19 Júl 2010 09:14