Slovensko Slovensko regióny Bratislava | región
Bratislava | región PDF Tlačiť E-mail
Región Bratislava leží v juhozápadnej časti Slovenska v Bratislavskom kraji pri rakúskych, českých a maďarských hraniciach. Nachádza sa tu jediné mesto Bratislava s piatimi mestskými časťami Staré Mesto, Nové Mesto, Ružinov, Karlova Ves a Petržalka. Zo severu susedí so Záhorím, z juhu z Podunajským regiónom a zo severovýchodu s Dolným Považím.


Geografia

Bratislava sa rozprestiera na okraji Podunajskej nížiny po oboch brehoch rieky Dunaj. Práve v Bratislave sa začína od Dunaja dvíhať pohorie Malých Karpát, ktoré dosahuje najvyšší bod v tomto regióne na vrchu Kamzík 399 m.n.m..

Prečo navštíviť región Bratislava?

  1. Malebné historické centrum s početnými pamiatkami, galériami a múzeami.
  2. Nočný život v bratislavských baroch a kluboch.
  3. Hudobné festivaly Willsonic, Uprising, Bratislavské Jazzové dni alebo Bratislavské hudobné slávnosti.
  4. Štrkové mestské a prímestské jazerá s čistou vodou.
  5. Dunajská hrádza.

Centrá turistického ruchu

Bratislava je jedno veľké turistické centrum. Najexponovanejšou a najzaujímavejšou časťou je samozrejme historické centrum s pamiatkami v mestskej časti Staré Mesto. Pri návšteve Bratislavy nevynechajte Devín, s mohutným hradom na skalnom brale, ktorý patrí pod mestskú časť Karlovú ves. Z turistického hľadiska je v Bratislave zaujímavá aj lokalita jazera Zlaté piesky, kde je vybudovaný autokemping s chatkami a športový areál vrátane vodného vleku.
Posledná úprava Utorok, 13 Október 2009 19:07