Slovensko Turistika správy Bratislava má nový cyklochodník Antolská
Bratislava má nový cyklochodník Antolská PDF Tlačiť E-mail
Piatok, 25 September 2009 16:15
Hlavné mesto sprístupnilo Bratislavčanom v rámci Európskeho týždňa mobility nový cyklistický chodník Antolská - Chorvátske rameno - objekt Slovenský vodohospodársky podnik, š.p. Vybudovaním tejto cesty sa tak vytvorili bezpečné podmienky pre cyklistov v atraktívnom prostredí a zároveň zabezpečil plynulý prejazd popri celom Chorvátskom ramene s možnosťou prejazdu na Medzinárodnú dunajskú cyklistickú cestu.
Rovnako sa zabezpečí bezpečný prechod do ďalších častí Bratislavy ako aj do Maďarska a Rakúska. Agentúru SITA o tom informovala hovorkyňa bratislavského primátora Beatrice Szabóová. Cyklistický chodník Antolská - Chorvátske rameno - objekt Slovenský vodohospodársky podnik je súčasťou tzv. Južnej radiály, je v súlade s územným plánom hlavného mesta a koncepciou cyklistickej dopravy v Bratislave. Cyklistický chodník je vedený po ľavom brehu Chorvátskeho ramena po prevádzkový objekt v správe Slovenského vodohospodárskeho podniku, š.p. Následne je zabezpečený plynulý prechod cyklistov popri objekte podniku na pravú stranu Dunaja, na Medzinárodnú dunajskú cyklistickú cestu. Dĺžka cyklochodníka je 1200 metrov, šírka tri metre.

Chodník je vedený v takmer nulovom sklone až po miesta pod mostom, kde je zvýšený tak, aby nedochádzalo k jeho zaplavovaniu. Na ochranu cyklistov pred pádom do ramena je umiestnené 1,5-metrové zábradlie. Náklady na vybudovanie chodníka sú 221 000 €. Hlavné mesto sprístupnilo v týchto dňoch aj cyklistický chodník na Devínskej ceste, pre jeho umiestnenie využilo mesto konštrukciu protipovodňovej ochrany v mestskej časti Devín. Chodník je súčasťou tzv. Moravsko-dunajskej cyklistickej cesty. Vybudovaním pripojenia železobetónovej časti protipovodňovej ochrany sa vytvoril cyklistický chodník dlhý 302 metrov a široký 3,5 metra s plynulým prechodom na korunu protipovodňovej ochrany v Devíne. Pre bezpečnosť cyklistov je po celej dĺžke chodníka zo strany Dunaja zábradlie. Celkové náklady dosiahli 168 067 €.

BRATISLAVA 17. septembra (WEBNOVINY)

Vaše hodnotenia

Prihláste sa pre pridanie názoru.