Bojnice | kúpele Tlačiť
Image
Kúpele Bojnice sa nachádzajú v obľúbenom výletnom mestečku Bojnice na úpätí lesnatých Strážovských vrchov. Liečivé účinky miestnej minerálnej vody sú známe už niekoľko storočí. Prvé kúpeľné objekty sa začali budovať už v 16. storočí, odkedy sa datuje aj vznik najstaršieho kúpeľného parku na Slovensku.
Hydrouhličitanové, vápenato-horečnaté vody s teplotou 30-48°C sa využívajú na liečbu ochorení pohybového aparátu, reumatické choroby, stavy po úrazoch a ortopedických operáciách, ale aj po cievnych mozgových príhodách a tiež degeneratívne choroby chrbtice a kĺbov.

Vysoký štandard ubytovacích i ostatných služieb poskytujú liečebné domy Baník, Mier a Gabriela, hotel Régia a viaceré penzióny. V Bojnickom rehabilitačnom ústave majú pacienti s ochoreniami pohybového ústrojenstva reumatického pôvodu kompletnú opateru a terapeutickú liečbu, zahrňujúcu kúpele a bahenné zábaly, rehabilitáciu, fyzikálnu doplnkovú terapiu i liečbu medikamentmi. Kúpele v Bojniciach sú častým cieľom pobytov špičkových športovcov i kolektívov, ktorí tu nájdu vynikajúce podmienky na regeneráciu fyzických i duševných síl.
V letnom období je veľmi obľúbené termálne kúpalisko Čajka, k dispozícii sú tenisové kurty, športové areály i cykloturistické trasy.

liečba: choroby pohybového aparátu, reumatické choroby, stavy po úrazoch a ortopedických operáciách, ale aj po cievnych mozgových príhodách a tiež degeneratívne choroby chrbtice a kĺbov.

Viac info: www.kupele-bojnice.sk

Mapa
Posledná úprava Piatok, 02 November 2012 14:21