Slovensko Lyžovanie správy Bežkárom v Košiciach spojazdnili trate
Bežkárom v Košiciach spojazdnili trate PDF Tlačiť E-mail
Priaznivé snehové podmienky a predpoveď počasia na najbližší víkend a budúci týždeň, ktorý bude pre žiakov z Košického kraja prázdninový, inšpiroval pracovníkov Mestských lesov Košice na prípravu lyžiarskych bežeckých tratí v okolí Košíc.
Už od začiatku februára ponúkajú dobré snehové podmienky na území košických lesov široké možnosti pohybu v prírode. Ak sa poveternostné podmienky nezmenia, od tohto víkendu budú pripravené viaceré lyžiarske bežecké trasy.

Ako uviedla pre TASR Katarína Jantošovičová z Kancelárie primátora mesta Košice, k dispozícii bude 8-kilometrová trať z Bankova na Jahodnú cez Čierny dub a Kamenný hrb, ďalej z Jahodnej na chatu Lajoška zo severnej strany hrebeňa Slovenského rudohoria cez Šimové, Pogaň tábor a Pišivenky v dĺžke 8 kilometrov, ale aj 2,5-kilometrový okruh v areáli golfového ihriska na Alpínke a 4-kilometrový okruh Jahodná – Rákocziho prameň – Žabáreň a späť.

Alternatívou pre lyžiarov-bežkárov bude 3-kilometrová trať z nástupnej staničky Detskej železnice v Čermeli smerom na Alpínku a pre obyvateľov sídliska Dargovských hrdinov okolie Promenádneho chodníka Furča smerom na Zelený dvor v dĺžke 3,5 kilometra.

Košice 11. februára (TASR)

Vaše hodnotenia

Prihláste sa pre pridanie názoru.