Slovensko rôzne správy Autocamping Hrabušice investoval 70 000 EUR
Autocamping Hrabušice investoval 70 000 EUR PDF Tlačiť E-mail
Nedeľa, 16 Máj 2010 17:01
Autocamping (ATC) Podlesok, ktorého vlastníkom je obec Hrabušice, preinvestoval do skvalitnenia svojich služieb už takmer 70.000 eur. "Najviac išlo do obnovy autocampingu, nezabudli sme ani na bežnú údržbu našich sprístupňovacích zariadení a takou novinkou je panel, na ktorom sú znázornené všetky doliny Slovenského raja so stavom vody a dennou informáciou o počasí," informoval o novinkách starosta obce Hrabušice Štefan Labuda.
Najväčšiu položku z celkových investícií za rok 2009 tvorili práce spojené s oplotením oboch areálov, tak areálu pri Kolibe, ako aj areálu za recepciou. "Spolu s osadením novej brány do areálu Koliba to stálo takmer 20.000 eur," konkretizovala vedúca príspevkovej organizácie Podnik služieb Hrabušice Jana Jakubcová.

Okrem toho sa rekonštruovali aj budovy umyvární pre hostí, vynovili priestory recepcie, pričom sa postavil nový krb, namontovali sa nové vchodové i interiérové dvere, vymenili okná, zrekonštruovala toaleta a recepcia a dve kancelárie dostali nový nábytok. Tieto práce vyšli ATC tiež takmer 20.000 eur. Ďalšie investície boli vynaložené na čiastočnú rekonštrukciu desiatich chát Javorina, kde bol zakúpený nový nábytok, interiérové doplnky a prerobená podlahová krytina. Určitá čiastka išla aj do nového náteru striech na budovách reštaurácie Koliba a recepcie, do bufetu a potravín v ATC boli zakúpené nové predajné regály a chladiace zariadenia. Okrem toho boli v areáli vykonané aj ďalšie menšie práce, ako napr. rekonštrukcia elektroinštalácie, výmena verejného osvetlenia, vytvorenie prístrešku na autobusovej stanici Píla a vybudovanie skladu palivového dreva. Doplnené bolo dopravné značenie v areáli ATC, opravili sa všetky prístrešky na odpad a novú fasádu dostali budovy spŕch a toaliet v ATC. "Okrem prác v autocampingu bolo v roku 2009 vymenených aj desať železných stúpačiek v Prielome Hornádu za nové zinkované a boli opravené dva mosty v Kyseľoch," uviedla Jakubcová. Vo všetkých tiesňavách Slovenského raja, v ktorých sa nachádza majetok obce Hrabušice, opravili drevené rebríky. Išlo o Suchú Belú, Prielom Hornádu, Piecky, Veľký Sokol a Malý a Veľký Kyseľ. V tomto roku sa už ATC podarilo zrekonštruovať sociálne zariadenia a kuchynky pre hostí v budove recepcie a tiež chodník pri potravinách.

Opravili sa rozvody verejného osvetlenia v ATC a urobila sa aj revízia všetkých elektrozariadení. Doposiaľ sa podarilo tento rok preinvestovať už ďalších takmer 8000 eur. Podľa Jakubcovej chcú pokračovať v týchto investíciách aj naďalej, všetko však závisí od priebehu novej letnej sezóny, ktorú slávnostne otvorili minulý víkend (1. a 2. mája). "Plánujeme dokončiť oplotenie, chceme pokračovať v rekonštrukcií a zateplení chatiek, kúpeľní v chatách Koliba, chceme vytvoriť detské ihrisko, zhotoviť nové prístrešky nad ohniskami a prístrešok pri jazierku. V pláne je tiež oprava strechy bufetu a zhotovenie autobusovej zastávky na Podlesku," avizovala Jakubcová.

Hrabušice 10. mája (TASR)

Vaše hodnotenia

Prihláste sa pre pridanie názoru.