Slovensko rôzne správy 3D novinky na festivale duchov a strašidiel v Bojniciach
3D novinky na festivale duchov a strašidiel v Bojniciach PDF Tlačiť E-mail
Sobota, 09 Apríl 2011 00:00

Vedenie múzea pripravuje na tohtoročný Medzinárodný festival duchov a strašidiel na Bojnickom zámku 3D novinky.

"Návštevníci vďaka 3D obrazcom na plagátoch a vstupenkách spoznajú a na vlastnej koži vyskúšajú stereogramy a anaglyfy," informovala vedúca oddelenia marketingu a služieb Bojnického zámku Petra Gordíková. Anaglyf je jednou zo stereoskopických techník, ktorá umožňuje priestorovo vnímať obrazy.

Využíva pritom rozloženie obrazu pre ľavé a pravé oko na farebné zložky, na prezeranie obrázkov je preto potrebné použiť špeciálne okuliare. Stereogram je optická ilúzia priestorového videnia plochého dvojrozmerného obrazu. "Stereogramy je možné pozerať aj bez špeciálnych pomôcok. Divák si úplne vystačí správnou kombináciou spôsobu a uhla pohľadu," informovala Gordíková.

Medzinárodný festival duchov a strašidiel bude v termínoch 28. apríla - 1. mája a 5. mája - 8. mája 2011. Patrí medzi najväčšie podujatia svojho druhu na Slovensku so strašidelnou atmosférou a množstvom návštevníkov. Od roku 1994 sa každoročne koná na prelome apríla a mája počas dvoch predĺžených víkendov na Bojnickom zámku. Areál hradu je v tom čase plný rôznych atrakcií i stánkov s občerstvením. Podujatie je vždy koncipované ako príbeh, do ktorého sú vťahovaní diváci v rámci prehliadky hradu.

 

TRENČÍN 9. apríla (WEBNOVINY)

Vaše hodnotenia

Prihláste sa pre pridanie názoru.
Posledná úprava Streda, 13 Apríl 2011 11:36
 

TURISTIKA | okolie

PAMIATKY | okolie

KÚPANIE A KÚPELE | okolie

LYŽOVANIE | okolie

RECENZIE | okolie

SPRÁVY | okolie