Slovensko rôzne správy V Komárne vybudujú rekreačné stredisko Apáli
V Komárne vybudujú rekreačné stredisko Apáli PDF Tlačiť E-mail
Nedeľa, 01 Február 2009 19:11
Rekreačné stredisko Apáli Mesto Komárno chce vybudovať rekreačné stredisko Apáli pri mŕtvom ramene Váhu. „Ide o 105 hektárové územie, ktoré slúžilo aj stále slúži na rekreáciu obyvateľstva mesta Komárno,“ vyjadril sa pre agentúru SITA prednosta mestského úradu Peter Kovács.
Mesto podalo projekt na spracovanie návrhu územného plánu zóny rekreácie Apáli na Ministerstvo výstavby a regionálneho rozvoja SR a spolufinancovať by malo 20%, uviedol Kovács. Celý projekt bude podľa neho stáť okolo 24 tisíc eur. Rekreačné stredisko Apáli by mali vybudovať v priebehu najbližších troch rokov.

Mestské zastupiteľstvo (MsZ) v Komárne schválilo 29. januára zadanie pre územný plán zóny rekreácie Apáli. Ako ďalej povedal Kovács, mestský úrad začal pracovať na tomto zadaní na základe predošlého uznesenia MsZ ešte v roku 2007. Toto zadanie bude slúžiť ako podklad pre vypracovanie územného plánu celej zóny.

„Plánujeme tu cyklotrasu, na to sme si už aj podali projekt, jednotlivé časti budú určené pre kanoistov, bude tu upravovaná pláž, vybudované turistické chodníky,“ dopĺňa Kovács. Rekreačné stredisko Apáli vybudujú v severnej časti mesta pri rieke Váh a mŕtvom ramene Váhu, pri Apálskom polostrove. V súčasnosti sa tu nachádzajú súkromné rekreačné chatky, lesy, neudržiavaný porast. Svoje sídlo tu má aj svetoznáma štvorka komárňanských kanoistov.

Mŕtve rameno Váhu využíva Komárno s 35 000 obyvateľmi v lete ako jedinú najbližšiu oblasť na rekreáciu. V zime mŕtve zamrznuté rameno slúži na korčuľovanie. Druhým rekreačným strediskom je kúpalisko s termálnou vodou a šiestimi bazénmi v centre mesta s kapacitou 1500 ľudí.

KOMÁRNO 31. januára (WEBNOVINY) - SITA

Vaše hodnotenia

Prihláste sa pre pridanie názoru.
Posledná úprava Nedeľa, 15 Február 2009 20:10