Aquaparky

Slovenske aquaparkyAquaparky na Slovensku sú napájané termálnou vodou, čo im umožňuje celoročnú prevádzku, sú moderne vybavené a nájdete tu množstvo atrakcií od tobogánov, šmykľaviek, cez vírivky až po perfektne vybavené vodné vitálne či wellness svety. Viac info...

Jazerá a priehrady

priehrady a jazera slovenskaSlovenské jazerá a priehrady ponúkajú oddych najmä v horúcich letných mesiacoch. Populárne sú jazerá v okolí Bratislavy a na juhu Slovenska, ktoré vďaka štrkovému podložiu majú krásnu číru vodu. Priehrady na  slovenských riekach poskytujú dobré rekreačné zázemie a veľa možnosti na kúpanie a vodné športy. Viac info...

Kúpele

Slovenske mineralne kupeleKúpele na Slovensku sú zamerané sú hlavne na choroby pohybového a obehového ústrojenstva, látkovej výmeny, dýchacích ciest, nervových a ďalších ochorení. Veľmi dobré výsledky dosahujú Slovenské kúpele v liečbe poúrazových stavov, najmä v dôsledku autohavárií. Kúpele okrem liečby chorôb a poúrazových stavov ponúkajú aj regeneračné a wellness pobyty pre širokú verejnosť. Viac info...
Reklamný prúžok
Slovensko kúpanie termálne kúpaliská
Termálne kúpaliská
Slovenské Termálne kúpaliská sú napichnuté na termálne pramene, ktorých má Slovensko požehnane. Termálne kúpaliska na Slovensku sa na rozdiel od aquaparkov využívajú najmä v lete. Ich voda je ochladzovaná, tak aby v tomto ročnom období bola vhodná na kúpanie. Okrem obyčajného kúpania má voda v termálnych kúpaliskách aj všakovaké liečivé účinky.

Kremnica | termálne kúpalisko PDF Tlačiť E-mail
ImageTermálne kúpalisko Kremnica má vodu, ktorá je mierne rádioaktívna, silne mineralizovaná s liečebnými účinkami najmä na bolesti kĺbov, svalovej horúčky, ako aj celého pohybového ústrojenstva. Teplota vody pri prameni v hĺbke 900 m 46 °C, teplota vody výtoku 36 °C.
Posledná úprava Nedeľa, 15 Marec 2009 19:40
Čítať celý článok...
 
Levice - Margita Ilona | termálne kúpalisko PDF Tlačiť E-mail
ImageTermálne kúpalisko Margita Ilona je vzdialené asi 6 km od mesta Levice smerom na Šahy a jeho termálne premene boli hlavným dôvodom pre vybudovanie komplexu s bazénmi. Areál je vybavený dvoma plaveckými a jedným detským bazénom so solárnym ohrevom, reštauráciou, obchodom, tenisovými kurtami a minigolfom.
Posledná úprava Nedeľa, 15 Marec 2009 20:46
Čítať celý článok...
 
Liptovský Ján | termálne kúpalisko PDF Tlačiť E-mail
ImageTermálne kúpalisko Liptovský Ján je známym a vyhľadávaným letoviskom s bazénmi s termálnou vodou. Termálna voda má dokázateľne liečivé účinky, lieči kožné choroby, choroby pohybových ústrojov, látkovej výmeny, ženské, nervové a choroby srdca a ciev.
Posledná úprava Pondelok, 20 Apríl 2009 20:28
Čítať celý článok...
 
Nové Zámky - Štrand | termálne kúpalisko PDF Tlačiť E-mail
ImageTermálne kúpalisko Štrand - Nové Zámky má peknú prírodnú scenériu. V letných horúčavách sa možno osviežiť v 50 - a 25 - metrovom bazéne, v rekreačnom a v troch detských bazénoch, na vyše stometrovom tobogane s dojazdovým bazénom. Pre tých, ktorí chcú spojiť opaľovanie s pohybom, poskytujú príjemnú relaxáciu športoviská: minigolf, volejbalové, nohejbalové a basketbalové ihriská, tenisové dvorce, stolný tenis,

Posledná úprava Streda, 07 Júl 2010 18:14
Čítať celý článok...
 
Patince | termálne kúpalisko PDF Tlačiť E-mail
ImageTermálne kúpalisko Patince sa nachádza 17 km od Komárna smerom na Štúrovo a je najjužnejšou obcou Slovenska. Areál sa nachádza v oblasti najdlhšieho slnečného svitu a najvyšších teplôt nameraných na území našej republiky. Rekreačný areál bol vybudovaný v okolí termálneho prameňa, ktorý vyviera z hĺbky 180-200 m a má teplotu 27 °C.Okrem bohatej a rôznorodej vegetácie má areál veľké plážové priestory, športový, rekreačný a detský bazén (200 m2 ).
Posledná úprava Nedeľa, 15 Marec 2009 20:00
Čítať celý článok...
 
Podhájska | termálne kúpalisko PDF Tlačiť E-mail
ImageTermálne kúpalisko Podhájska je malým slovenským morom. Termálna voda je slaná a pôsobí priam zázračne na ochorenia: reumatizmus, dna, bolesti chrbtice, kĺbové ochorenia, cievne ochorenia, ekzémové ochorenia, prieduškové ochorenia a ochorenia dýchacích ciest. Obsahuje sírany, lítium, jodidy, bromidy, zlúčeniny vápnika. Blahodarne pôsobí aj na doliečenie zlomenín, zmierňuje bolesti a stimuluje štítnu žľazu. V súčasnosti je v areáli 7 bazénov - dva plavecké bazény, dva veľké bazény, jeden sedací bazén, jeden detský bazén a toboganový bazén.
Posledná úprava Nedeľa, 15 Marec 2009 20:05
Čítať celý článok...
 
Poľný Kesov | termálne kúpalisko PDF Tlačiť E-mail
Termálne kúpalisko sa nachádza v obci Poľný Kesov, medzi Novými Zámkami a Nitrou.
Návštevníci majú k dispozícii dva veľké a jeden detský bazén. Súčasťou zariadenia je aj hotel, chatová osada, kempingové tábory a viaceré športoviská.
Posledná úprava Pondelok, 30 Máj 2011 12:31
Čítať celý článok...
 
Rajec - Veronika | termálne kúpalisko PDF Tlačiť E-mail
Termálne kúpalisko Veronika v Rajci tvorí 7 bazénov pre všetky kategórie návštevníkov, s najväčším plaveckým bazénom 50 x 21 m a s hĺbkou 1,8 m a dvoma veľkými bazénmi o rozmeroch 25 x 12,5 m s hĺbkou 1,2 m. V areáli je plážový volejbal, minigolf, stolnotenisové stoly, basketbalové koše.Atrakcie pre deti - tobogán, aquadrom, šmýkačky, preliezačky, pieskovisko.
Posledná úprava Pondelok, 20 Apríl 2009 20:28
Čítať celý článok...
 
Sládkovičovo - Vincov les | termálne kúpalisko PDF Tlačiť E-mail
ImageTermálne kúpalisko Vincov les - Sládkovičovo sa nachádza na južnom Slovensku v tesnej blízkosti štátnej cesty Galanta - Sládkovičovo, 55 km od Bratislavy.V areáli termálneho kúpaliska je termálny vrt, z ktorého vyteká voda o teplote 62 °C. Je tu vybudovaných 5 bazénov: plavecký bazén 20x50m (26°C) ,2 rekreačné bazény (28 °C) kľudový bazén (36 °C) a detský bazén (30°C). Súčasťou areálu kúpaliska je jazero o výmere 40 000 m2, ktoré ponúka rôzne športové možnosti a rybolov.
Posledná úprava Nedeľa, 15 Marec 2009 20:15
Čítať celý článok...
 
Stráňavy | termálne kúpalisko PDF Tlačiť E-mail
Termálne kúpalisko sa nachádza v obci Stráňavy hneď za mestom Žilina. Rozprestiera sa na rozlohe 1,88 ha. V areáli sa nachádzajú dva bazény, ktoré sú napájané liečivou minerálnou vodou, ktorá má pozitívny vplyv na liečbu pohybového ústrojenstva a kožných ochorení.
Posledná úprava Pondelok, 18 Máj 2009 20:51
Čítať celý článok...
 
<< Začiatok < Dozadu 1 2 3 Dopredu > Koniec >>

Stránka 2 z 3