Slovensko rôzne recenzie Tajná záhrada v Pulitzeri s dobrou energiou
Tajná záhrada v Pulitzeri s dobrou energiou PDF Tlačiť E-mail
pošli na vybrali.sme.sk
RECENZIA: Café Bar Restarant Pulitzer hľadajte v centre Bratislavy na Župnom námestí, v blízkosti bývalej Národnej Rady, Svätej trojice či Najvyššieho súdu. Najväčšou prednosťou Pulitzera je krásna záhrada a fajn personál.

Interiér

Pulitzer je schovaný na prvom poschodí v budove Slovenského syndikátu novinárov. Reštaurácia je pekne presvetlená cez veľké okná s výhľadom do záhrady. Interiér je ladený v pastelových farbách, vkusne zariadený reštauračným nábytkom. Práve nábytok ho predurčuje viac na obed či večeru ako na bohapustú ožieračku. Čo však nie je možné vo vnútri, je veľmi ľahké v krásnej letnej záhrade.

ZáhradaLetná záhrada Pulitzeru je súčasťou historickej vodnej priekopy, ktorá je momentálne rozkúskovaná a predelená plotmi. Ak by sa všetky ploty vo vodnej priekope zrúcali, dalo by sa prejsť z Kapucínskej ulice, popod Michalský most, cez čitáreň Červený Rak až po Prašnú Baštu. Akýsi projekt na to už existuje, len lóve asi nejsú...
Terasa je zariadená pohodlným záhradným nábytkom kolekcie Zlatý Bažant . Okrem čerstvého vzduchu ponúka aj sedenia pre 120 ľudí a jedlá na grile.

Fotky

Zopár dôvodov na zopár návštev:

  • dôvodom samým o sebe je krásna a málo známa záhrada s vysokými stromami, ktoré dokresľujú výnimočnú atmosféru tohto miesta. V rámci mesta jej mohla konkurovať možno ešte záhrada u Lizsta.
  • v Pulitzeri robia chutné, lacné a pestré obedové menu za 3,5 Eur. Nedostanete každý deň králika, ale máte na výber z dvoch variant. Obvykle mäso a cestoviny.
  • okrem menučiek tu robia aj výborné jedlá na objednávku. Odporúčam napríklad výborné grilované pečené rebierka so slivkovým džemom (7 Eur), kurací steak s omáčkou z modrého syra (5,6 Eur). Od veci nie sú ani palacinky (2,9 Eur), či lososové fetučíny (5,4 Eur). V rámci polievok poteší držková (1,8 Eur)...
  • sedmička výborného Rizlingu Vlašškého od Mrva a Stanko stojí 11,90 Eur! Verím, že to tak bude navždy :)
  • obsluha vás pri vstupe do podniku pozdraví. Možno prirodzená vec, no v rámci slovenského štandardu výnimka

V kocke

Reštaurácia Pulitzer zmenila pred nedávnom prevádzkovateľa. Manažujú ju dvaja sympaťáci Andrej a Edo. A dobre tak. Ich osobný prístup a energiu tu cítiť a je ňou nakazená aj obsluha. A do takého podniku sa radi vrátite.

© pre tojeslovensko.sk napísal panjan - všakovaké práva vyhradené!

Vaše hodnotenia

Prihláste sa pre pridanie názoru.
Posledná úprava Nedeľa, 21 Jún 2009 20:22