Slovensko Turistika správy Štiavnicki cykloturisti sa dostanú bajkom k tajchom
Štiavnicki cykloturisti sa dostanú bajkom k tajchom PDF Tlačiť E-mail
Pondelok, 13 Jún 2011 00:00

Okrem obohatenia hudobnej časti Štiavnického kultúrneho leta 2011 o nový Festival Bachovej hudby, pripravili jeho organizátori tento rok aj ďalšie nové projekty aktívneho oddychu, určené najmä cykloturistom a rodinám s deťmi.
      Projekt Bajkom k tajchom priblíži ľudom, obľubujúcim jazdu na horskom bicykli 15 basnkoštiavnických tajchov, tucet banských technických pamiatok a ďalšie desiatky sakrálnych a historických kultúrnych pamiatok. To všetko na trase s dĺžkou viac ako 100 kilometrov v prekrásnom prostredí Štiavnických vrchov.
      Záujemcovia o tento spôsob oddychu majú už v banskoštiavnickom Informačnom centre k dispozícii cyklomapu, v ktorej je odporučených osem okruhov s rôznym stupňom obťažnosti.
      Projekt zrealizoval Obecný úrad Hodruša-Hámre prostredníctvom členov cyklistického oddielu MT BIKER Hodruša-Hámre a ich priateľov a dobrovoľníkov.
      Východiskovou stanicou ďalšieho projektom, ktorý je určený rodinám s deťmi je opäť Informačné centrom v B. Štiavnici. Ako TASR povedal vedúci odboru kultúry na tamojšom mestskom úrade Rastislav Marko, jedná sa o hry, ktoré učia deti, ale aj ich rodičov spoznávať históriu i súčasnosť tohto starobylého baníckeho mesta.
      "Rodičia majú v našom Informačnom centre na výber z troch hier, ktoré zábavnou formou inšpirujú k putovaniu aj po neznámych uličkách mesta a zároveň podporia vnímanie rôznych detailov, ktoré by inak prehliadli," uviedol. Tieto hry sú k dispozícii zadarmo. Za úspešné riešenie získajú deti v IC aj malý darček.

 

      Banská Štiavnica 13. júna (TASR)

Vaše hodnotenia

Prihláste sa pre pridanie názoru.