Slovensko rôzne správy Splav cez Baťov kanál bude komfortnejší
Splav cez Baťov kanál bude komfortnejší PDF Tlačiť E-mail
Nedeľa, 03 Máj 2009 16:49
Počas vlaňajšej plavebnej sezóny prilákal skalický Baťov kanál približne 4500 turistov. Na otvorenie tohtoročnej plavebnej sezóny prišli návštevníci z blízkeho aj vzdialeného okolia, dokonca aj turisti z Česka. "V tomto roku sa veľmi tešíme, že sa sem podarilo priviesť elektrinu, čo umožní rozšíriť naše aktivity a služby smerom k turistom a návštevníkom," pochválil príspevok mesta Skalica riaditeľ Prvej plavebnej spoločnosti Marián Tongel.
Dodal, že oproti vlaňajšku rozšírili ponuku v podobe pravidelnej plavby do Strážnice na Morave. Pozitívne hodnotí turistickú príťažlivosť Baťovho kanála aj primátor Skalice Stanislav Chovanec. "Som prekvapený, akým fenoménom sa stala vodná turistika," zdôraznil a doplnil, že je to aj vďaka kvalitným projektom a ľuďom, ktorí ich realizujú.
"Mesto zakúpilo v okolí Baťovho kanála tri a pol hektára pozemkov, na ktorých plánuje rozšíriť služby," informoval. Podľa neho vybudujú v areáli autokemping, stanový tábor, plánujú sa zamerať aj na hipoturistiku a pre milovníkov country hudby budú organizovať zábavy. "Boli by sme radi, keby si aj sami ľudia povedali, čo by tu chceli mať a my sa samozrejme budeme snažiť vyhovieť im," uzavrel primátor.

Skalica 1. mája (TASR)

Vaše hodnotenia

Prihláste sa pre pridanie názoru.
 

TURISTIKA | okolie

PAMIATKY | okolie

KÚPANIE A KÚPELE | okolie

LYŽOVANIE | okolie