Slovensko Turistika správy Pamiatky v Nitrianskom kraji spojila cyklotrasa
Pamiatky v Nitrianskom kraji spojila cyklotrasa PDF Tlačiť E-mail
Nedeľa, 14 November 2010 19:13
Vybrané pamiatky slovensko-maďarského Euroregiónu Váh-Dunaj-Ipeľ bude spájať cyklotrasa. Osem historických atrakcií v Nitrianskom kraji a v Maďarsku pred časom už spojila turistická cesta, ktorá bola výsledkom projektu Regionálneho združenia Váh-Dunaj-Ipeľ (RZ VDI).
Projekt "Euroregión na kolesách" teraz historické pamiatky doplnil o ďalšie zaujímavosti a spojil ich do súvislej cyklotrasy. "V rámci tohto projektu sme vlastne vytvorili a vydali cyklomapu Euroregiónu Váh-Dunaj Ipeľ. Myšlienkou tohto projektu bola nadviazať na minuloročný projekt turistickej cesty po stredovekých pamiatkach. My sme rozmýšľali, akým ďalším spôsobom využiť potenciál tých ôsmich zastávok tak, aby sme pomohli ich návštevnosti. Takže sme sa rozhodli spojiť ich do jedného symbolického okruhu a využili sme to na to, aby sme ďalších našich členov zapojili do tohto projektu a vzniklo celkovo 15 zastávok," uviedol riaditeľ RZ VDI Daniel Balko.

Milovníkov cykloturistiky privedie nová mapa na okruh, ktorého zastávky tvorí napríklad Nitriansky hrad, Kaštieľ Mojmírovce, Šurianska synagóga či Komárňanská pevnosť. Trasa vedie ďalej Maďarskom cez historické mesto Ostrihom, vodný hrad Tata a Vyšehrad znova na sever, smerom k Levickému hradu, do Arboréta v Mlyňanoch až do kaštieľa v Topoľčiankach a k hradu v Oponiciach. „Súčasťou projektu bolo aj vytvorenie piatich informačných tabúľ. Osadené sú už v Mojmírovciach, Komárne, Nových Zámkoch a Leviciach. Do konca roka by mala byť osadená infotabuľa aj v Nitre," doplnil Balko.

Nitra 31. októbra (TASR)

Vaše hodnotenia

Prihláste sa pre pridanie názoru.
Posledná úprava Nedeľa, 14 November 2010 19:20