Slovensko Turistika správy Nový náučný chodník predstavuje prírodné lokality v okolí Hurbanova
Nový náučný chodník predstavuje prírodné lokality v okolí Hurbanova PDF Tlačiť E-mail
Nedeľa, 28 Jún 2009 17:14
Prechádzku po novom náučnom turistickom chodníku mali možnosť počas tohto víkendu absolvovať obyvatelia či návštevníci mesta Hurbanovo. Trasa 15 kilometrov dlhého náučného chodníka je vytýčená turistickými značkami.
Začína sa pri hurbanovskom observatóriu a končí sa pri mestskom úrade. Na celej trase sprevádzajú turistov informačné tabule, ktoré poskytujú informácie o chránenej faune a flóre tohto územia. "Vzácne chránené územia a prírodné rezervácie v okolí Hurbanova sa dočkajú pozornosti, ktorá im právom patrí," uviedla programová manažérka projektu Radka Štelbašská. Projekt Náučný turistický chodník vznikol v rámci špeciálneho grantového kola Nitrianskej komunitnej nadácie "Tu sme doma" pre Hurbanovo, ktoré finančne podporila firma Heineken Slovensko. Grant na realizáciu tohto projektu predstavoval 3333 eur (100.000 Sk). Na budovaní chodníka sa podieľali dobrovoľníci, ktorí počas prípravných prác zlikvidovali niekoľko ilegálnych skládok odpadu na území, ktorým chodník prechádza. Cieľom projektu je dostať do povedomia širokej verejnosti prírodné lokality v okolí mesta, z ktorých najznámejšie sú Detvice, Abov, Révayovská pustatina či Alúvium Žitavany.

Hurbanovo 28. júna (TASR) 

Vaše hodnotenia

avatar dadaistka
0
 
 
Bohuzial zaciatok naucneho chodnika je v ubohom stave Hurbanovo sa moze hanbit, smerom na Sesiles je to tam sama skladka a najnovsie tam spiluju stromy jeden za druhym. Je to ako daky nepodareny vtip ked som tadial naposledy sla a nemam chut sa tam vracat
Prihláste sa pre pridanie názoru.