Aquaparky

Slovenske aquaparkyAquaparky na Slovensku sú napájané termálnou vodou, čo im umožňuje celoročnú prevádzku, sú moderne vybavené a nájdete tu množstvo atrakcií od tobogánov, šmykľaviek, cez vírivky až po perfektne vybavené vodné vitálne či wellness svety. Viac info...

Jazerá a priehrady

priehrady a jazera slovenskaSlovenské jazerá a priehrady ponúkajú oddych najmä v horúcich letných mesiacoch. Populárne sú jazerá v okolí Bratislavy a na juhu Slovenska, ktoré vďaka štrkovému podložiu majú krásnu číru vodu. Priehrady na  slovenských riekach poskytujú dobré rekreačné zázemie a veľa možnosti na kúpanie a vodné športy. Viac info...

Termálne kúpaliská

slovenske termalne kupaliskaSlovenské Termálne kúpaliská sú napichnuté na termálne pramene, ktorých má Slovensko požehnane. Termálne kúpaliska na Slovensku sa na rozdiel od aquaparkov využívajú najmä v lete. Ich voda je ochladzovaná, tak aby v tomto ročnom období bola vhodná na kúpanie. Okrem obyčajného kúpania má voda v termálnych kúpaliskách aj všakovaké liečivé účinky. Viac info...

Kúpele

Slovenske mineralne kupeleKúpele na Slovensku sú zamerané sú hlavne na choroby pohybového a obehového ústrojenstva, látkovej výmeny, dýchacích ciest, nervových a ďalších ochorení. Veľmi dobré výsledky dosahujú Slovenské kúpele v liečbe poúrazových stavov, najmä v dôsledku autohavárií. Kúpele okrem liečby chorôb a poúrazových stavov ponúkajú aj regeneračné a wellness pobyty pre širokú verejnosť. Viac info...
Reklamný prúžok
Slovensko kúpanie recenzie Navštívte jazero Bodíky. Na Vojku zabudnite.
Navštívte jazero Bodíky. Na Vojku zabudnite. PDF Tlačiť E-mail
RECENZIA: Počas strednej školy som s mojimi pubertálnymi kamarátmi obľuboval jazerá pri obciach Bodíky a Vojka. Rozbalili sme tam stan, založili oheň a dali sme sa poriadne dolu. Viedli sme hlbokomyseľné chlapské reči a keď sme boli na mol, okúpali sme sa. Najlepšie v noci. S odstupom viac ako 10 rokov som sa vrátil s cieľom nájsť stratenú romantiku.

Jazero Vojka

Na jazero Vojka zabudnite. Je oplotené a v jeho okolí sa realizuje výstavba uzavretého rezortu. Ak si tu neplánujete kúpiť svoj víkendový domček, pravdepodobne sa v ňom už neokúpete. Stále vám však zostáva vedľajšie jazero Bodíky.
Fotky

Jazero BodíkyJazero Bodíky ostáva neoplotené, napriek tomu, že v jeho okolí vyrástlo zopár víkendových domčekov. Tie sú vzdialené viac ako 30 m od brehov a výraznejšie nenarúšajú romantiku chránenej prírodnej oblasti, kde sa jazero nachádza. Na južnej strane jazera pribudol bufet a zmizla pláž v jeho tesnej blízkosti. Tá sa premenila na nevábny chaluhový záliv. Ak sa chcete okúpať, treba sa prejsť troška ďalej po jeho dĺžke, kde nájdete dostatok miest s komfortným prístupom do vody.

Jazero pri Bodíkoch je v strede predelené polostrovom, na ktorom nájdete funkčný bufet, chajdu potápačského centra a bizarný nefunkčný tobogán. Ak som napísal, že na Matadorke nájdete prvý postkomunistický tobogán na Slovensku, tak opravujem. Celkom určite ho nájdete na jazere pri Bodíkoch.
Fotky

Voda je čistá v zmysle hygienických predpisov. A možno aj čistejšia. Objektívne to posúdil môj subjektívny úsudok. V rozpore s ním ostala na brehu priateľka. Presvedčila ju o tom polmetrová plávajúca ryba, občasné riasy neďaleko brehu a sem tam plávajúce chaluhy na hladine (asi usadeniny odlepené od brehu). Jazero má však štrkové brehy a podložie, vďaka čomu je voda číra aj napriek občasným prírodným nečistotám.
Fotky

Hudba, tanec, klobása

Ak sa chcete najesť, skúste Čárdu pri Vojke, ktorá sa nachádza hneď pri výstupisku z kompy alebo bufet na polostrove, ktorý ponúka pečené Heiky, klobásy, langoše a párky. Okrem nich sľubuje aj živú kapelu vo večerných hodinách.

Ako sa tam dostať?

Jazerá Vojka a Bodíky ležia tesne vedľa seba na ostrove, ktorý vznikol medzi starým a novým korytom Dunaja v dôsledku výstavby vodného diela Gabčíkovo. Jazerá sa nachádzajú v tesnej blízkosti hrádze nového koryta, neďaleko rovnomenných obcí.

Z Bratislavy sa k jazerám dostanete autom po hrádzi cez Čunovský vodný stupeň alebo kompou, ktorá vás preplaví cez nové rameno Dunaja. Na kompu nasadnete v obci Kyselica (odbočiť treba doprava v Báči za Šamorínom). Kompa premáva každú hodinu, ak sa nazbiera viac ako 12 áut, tak aj častejšie. Ak prichádzate z juhu, môžete využiť cestu cez Gabčíkovskú hrádzu.

Okrem auta sú jazerá výborne dostupné bicyklami cez Dunajskú cyklomagistrálu. V lete by mala premávať aj kompa pre cyklistov, na ktorú nasadnete medzi obcami Hamuliakovo a Čilistov.
Fotky

V kocke

Jazerá Bodíky a Vojka ležia v krajinnej chránenej oblasti Dunajské luhy, ktorá je výnimočná spleťou Dunajských ramien vytvárajúcich jedinečný ekosystém. Od okolitého sveta sú jazerá odrezané novým ramenom Dunaja z jednej strany a starým ramenom zo strany druhej. Ak hľadáte nedotknutý kraj blízko Bratislavy, s možnosťami na kúpanie, cyklistiku a splavovanie, ste na správnom mieste.

© tojeslovensko.sk (panjan) - všakovaké práva vyhradené!

Vaše hodnotenia

avatar Robert
-2
 
 
a sa tam moze kupat pes? konkretne pan Rudolf?
avatar panjan
0
 
 
rudka kludne zober, zakazane su akurat motorove clny :)
avatar Erin
0
 
 
Je tam nejake ubytko (fungujuce aj teraz z jari) okrem vlastneho stanu?
avatar panjan
0
 
 
pokiaľ viem, tak v bezprostrednej blízkosti jazera sú len chaty súkromných majiteľov, ktoré slúžia na osobné použitie. Hotel, Penzión pri jazera nenájdeš. Stan na pankáča bez poplatku rozložíš bez problémov.
avatar Maťo
0
 
 
kúpanie psov je tam prísne zakázané, na čo aj upozorňujú rozmiestnené infotabuľe.
avatar rybar
0
 
 
a čo ryby tie sa nechytaju tam?????
avatar panjan
0
 
 
ale áno, lov rýb je na jazere povolený, súdiac podľa množstva rybárov
avatar Dr.J.D.Belacik
0
 
 
Autobusove spojenie do Bodikov velmi mizerne.Ak je to pekna rekreacna oblast okolia Bratislavy,nedalo by sa nieco robit v zlepseni pravidelnej dobravy Bodiky-Bratisla va?
avatar Janka
0
 
 
da sa teda v bodikoch kupat a niesu tam sinice alebo nieco ine?
avatar Beata Jankovičová
-2
 
 
Ponúkam ubytovanie vo Vojke nad Dunajom, 5 km od jazera Bodíky 2,3,4 posteľové izby s TV, kuchyňa, sociálne zariadenia, internet.Cena: od 5 – do 10 €
Ceny závisia od dĺžky pobytu a od počtu osôb. 0903/481758
avatar Michal
0
 
 
Takze to nemate priamo pri vode?
avatar non
0
 
 
5 km od jazera nieje priamo pri nom , :)
avatar jozo
-5
 
 
Da sa tam umyvat rucne auto
Prihláste sa pre pridanie názoru.
Posledná úprava Sobota, 15 August 2009 09:06