Slovensko
Na Draždiaku sa bezplatne pripojíte na internet PDF Tlačiť E-mail
Pri obľúbenom jazere Draždiak v bratislavskej Petržalke by mala od stredy dopoludnia fungovať bezplatná wifi zóna, v hlavnom meste by tak malo pribudnúť ďalšie miesto s bezdrôtovým pripojením na internet dostupným pre každého. Ako agentúru SITA informoval podpredseda Výboru Národnej rady Slovenskej republiky pre európske záležitosti Ivan Štefanec, zriadenie wifi zóny je výsledkom spolupráce Slovensko-taiwanskej parlamentnej skupiny priateľstva, ktorej je predsedom.

Popri vylihovaní na pláži si tak môžete skontrolovať maily, zistiť na internete čo je nové doma či vo svete, zahrať si napríklad partya alebo si chatovať s kamarátmi na druhej strane jazera a zavolať ich tak na pivo alebo kofolu. Pobyt na slniečku pri vode tak môžete spojiť s prácou či zábavou. Ostáva len dúfať, že pokrytie bude dostatočné a návštevníci ho tak budú môcť naplno využiť. 

Prístupových bodov na internet je v Bratislave čoraz viac. Využívať internet možno v centre mesta najmä tam, kde je v blízkosti viac podnikov a firiem, ktoré ho poskytujú svojim návštevníkom, a na zabezpečenie nedbajú. Na rozdiel od bankových operácií či sťahovania pošty bežné surforvanie po internete alebo komunikácia na sociálnych sieťach nie je na verejných sieťach výraznejšie riskantná. internet zavádzajú aj bratislavské samosprávy, najmä staromestská. Voľne prístupnú wi­fi zónu na nábreží Dunaja dalo Staré Mesto oficiálne do užívania uprostred zimy. Siaha od Starého po Nový most. Nie všade je však signál dostatočne silný na to, aby sa na internet dalo pripojiť.
Posledná úprava Streda, 18 Júl 2012 09:54