Aquaparky

Slovenske aquaparkyAquaparky na Slovensku sú napájané termálnou vodou, čo im umožňuje celoročnú prevádzku, sú moderne vybavené a nájdete tu množstvo atrakcií od tobogánov, šmykľaviek, cez vírivky až po perfektne vybavené vodné vitálne či wellness svety. Viac info...

Jazerá a priehrady

priehrady a jazera slovenskaSlovenské jazerá a priehrady ponúkajú oddych najmä v horúcich letných mesiacoch. Populárne sú jazerá v okolí Bratislavy a na juhu Slovenska, ktoré vďaka štrkovému podložiu majú krásnu číru vodu. Priehrady na  slovenských riekach poskytujú dobré rekreačné zázemie a veľa možnosti na kúpanie a vodné športy. Viac info...

Termálne kúpaliská

slovenske termalne kupaliskaSlovenské Termálne kúpaliská sú napichnuté na termálne pramene, ktorých má Slovensko požehnane. Termálne kúpaliska na Slovensku sa na rozdiel od aquaparkov využívajú najmä v lete. Ich voda je ochladzovaná, tak aby v tomto ročnom období bola vhodná na kúpanie. Okrem obyčajného kúpania má voda v termálnych kúpaliskách aj všakovaké liečivé účinky. Viac info...

Kúpele

Slovenske mineralne kupeleKúpele na Slovensku sú zamerané sú hlavne na choroby pohybového a obehového ústrojenstva, látkovej výmeny, dýchacích ciest, nervových a ďalších ochorení. Veľmi dobré výsledky dosahujú Slovenské kúpele v liečbe poúrazových stavov, najmä v dôsledku autohavárií. Kúpele okrem liečby chorôb a poúrazových stavov ponúkajú aj regeneračné a wellness pobyty pre širokú verejnosť. Viac info...
Reklamný prúžok
Slovensko kúpanie recenzie Meander Park Oravice nie je kúpalisko, ale aquapark
Meander Park Oravice nie je kúpalisko, ale aquapark PDF Tlačiť E-mail
RECENZIA: Keď prídete do Oravíc, máte na výber hneď z dvoch termálnych kúpalísk. Prvé je menšie, lacnejšie a poskytuje obmedzené služby. To druhé je drahšie, ale o poznanie väčšie a jeho služby a atrakcie sú rozmanité. Označenie termálne kúpalisko však už nie je na mieste. Slovíčko aquapark sa hodí k väčšiemu zariadeniu oveľa viac. Je ním Meander park Oravice, ktorý sme sa rozhodli navštíviť už druhý raz.

Na rozdiel od dvoch konkurujúcich lyžiarskych stredísk na Čertovici, považujem existenciu dvoch podobných zariadení s termálnou vodou na jednom mieste za neškodnú. Zákazník si aspoň môže vybrať, či sa len omočí v termálnej vode menšieho termálneho kúpaliska, alebo využije aj dodatočné služby a atrakcie vo väčšom a drahšom aquaparku.


Poloha

Malebný aquapark pod lesom strčený, zo zjazdovky skokaňák mohol byť spravený. Veru tak. Meander park pasujem za aquapark s najromantickejšou polohou. Nemá síce výhľad na Tatry ako Tatralandia, Aquacity či Bešeňová, ale leží v lone oravskej prírody, hneď pod zjazdovkou vedľa potoku s výhľadom na vysoké smreky. Ak si odmyslíte štvorsedačkovú lanovku, nebadať náznak civilizácie.

Ceny

Cena vstupného je pre dospelého 10 EUR na 2 hodiny, 12 EUR na 3 hodiny a 14 EUR na celý deň. Ak prídete po 18:00 h., môžete si vybrať vstup na 1,5 hodiny za 7 EUR. Deti do 14 rokov majú zľavu okolo 40% z ceny vstupného. Podľa mojej skúsenosti je vstup na dve hodiny tak akurát.

Otváracie hodiny

Meander park Oravice má celoročnú prevádzku a je otvorený od 10:00 do 21:00h.

Atrakcie

Meander park Oravice patrí k menším slovenským aquaparkom. Veľkosťou a atrakciami je porovnateľný s aquaparkom v Turčianskych Tepliciach či Vyhňami. Okrem šatní, spŕch a WC v ňom však nájdete aj zaujímavejšie atrakcie:
 • jeden veľký a jeden menší relaxačný bazén s termálnou vodou. Oba bazény majú vonkajšiu a vnútornú časť. Malý bazén má o poznanie horúcejšiu, hnedšiu a pravdepodobne aj liečivejšiu vodu ako veľký bazén. Veľký relaxačný bazén je pre zmenu priestrannejší a vybavený vodnými tryskami.
 • vonkajší športový bazén rozdelený na dve polovice. V jednej polovici sú zo tri plavecké dráhy a v tej druhej sa nachádza bazén s umelými vlnami.
 • tobogán
 • malý detský bazén s dvoma šmykľavkami

Jedlo

Ak sa chcete v Oraviciach najesť, môžete si urobiť obložené chleby a naládovať ich do seba v šatni ako poľskí turisti, alebo využiť samoobslužnú reštauráciu. Na výber je zopár klasických jedál akceptovateľnej chuti s cenami o čosi vyššími ako je oravský priemer.

Plusy

 • príjemné prostredie
 • dobrá architektúra
 • termálna voda a jej teplota
 • čistota

Mínusy

 • K dispozícii je len jedna fínska sauna, bez ochladzovacieho bazéna.
 • Osamotený žltý tobogán neponúka príliš veľké vyžitie pre mlaď a čvargu.

Plus-mínus

 • Vlnový bazén je jedinečná atrakcia. Je však pomerne malý a zapína sa iba raz za hodinu na 10 minút, čo je spojené s nemalou dávkou hystérie návštevníkov. Deti, rodičia, pubertiaci i dôchodcovia dokážu vyvinúť neuveriteľnú rýchlosť, aby chytili svoju vlnu. Strach o život, ani totálny výpredaj by asi viac nemotivovali. Dôchodcov ešte ocením za ich prekvapujúcu ohybnosť vo všeobecnej hystérii, ktorú rád pripíšem na vrub liečivým účinkom tunajšej vody.
Fotky aquapark
Fotky termálne kúpalisko

Rozvojové plány

Meander park má pred sebou veľké rozvojové plány. Svoje služby chce v budúcnosti rozšíriť o saunový a vitálny svet, ďalšie vodné atrakcie i štvorhviezdičkový hotel. Verím, že aj po dokončení ďalšej rozvojovej etapy si Meander park zachová svoju útulnosť a komornú atmosféru. Táto vizualizácia naznačuje, že celý komplex je budovaný premyslene a s citom:


V kocke

Aquapark v Oraviciach je navštevovaný prevažne kvôli jeho termálnej vode. V zime si môžete vyskúšať hlavičku z horúceho termálneho bazéna do kopy snehu, čo bude veľká sranda a keď vás nevystrie, tak to bude aj zdravé.
Meander park je príkladom koncepčne budovanej turistickej atrakcie, ktorá kombinuje lyžovanie, kúpanie, relax, stravovanie a ubytovanie na vysokej úrovni. Jednotná a príjemná architektúra v krásnom prostredí Oravy sú výborným predpokladom jeho úspešnej budúcnosti.

Podpor túto recenziu na: pošli na vybrali.sme.sk

© pre tojeslovensko.sk napísal panjan - všakovaké práva vyhradené!

Vaše hodnotenia

avatar Zakova A.
0
 
 
pri mojej navsteve som bola znechutena z necistoty v satniach a pristupu "plavcika", ktory vodu z dlazky znovu stieral do bazenu. bolo by dobre, aby sa viac dbalo na cistotu a vyber personalu.
avatar Antonia
-1
 
 
Voda, ktorú stieral plavčík, nejde naspäť do bazéna....ale do odtokových mriežok...a to je velký rozdiel...
avatar Veronika
+1
 
 
aaano presne !!! ta voda nejde naspät do bazena ale do odtokovych mriezok ! ja tam chodim stale a nic taketo som tam nevidela , a personal je tiez dobry. je to najlepsi aqapark na slovensku !!
avatar roman
0
 
 
Tento aquapark je veľmi drahý tak ako bešeňová a tatralandia. Cena nezodpovedá ponuke a kvalite služieb. Oveľa lepší je aquarelax Dolný Kubín, a za polovičnú cenu.
Prihláste sa pre pridanie názoru.
Posledná úprava Štvrtok, 12 November 2009 22:01