Slovensko Lyžovanie lyžiarske strediská
Lyžiarske strediská
Lyžiarske strediská na Slovensku sú čoraz lepšie! A nielen krásne Slovenské hory ich predurčujú aby sa stali rajom pre lyžiarov. Slovenské lyžiarske strediská investovali nemalé prostriedky do svojej modernizácie. Skicentrum Donovaly, Vrátna, Veľká Rača Oščadnica, Malinô Brdo, Jasná či Štrbské Pleso patria medzi najlepšie lyžiarske strediská na Slovensku.
Na krk im dýcha desiatka komornejších, zato dobre vybavených lyžiarskych stredísk, ktoré sú už v súčasnosti  dobre vybavené novými lanovkami a zasnežovaním. Slovenské lyžiarske strediská tak v súčasnosti poskytujú komplexné služby a široké možnosti ubytovania i trávenia voľného času.

Malinô Brdo | lyžiarske stredisko PDF Tlačiť E-mail
Malinô Brdo Lyžiarske stredisko Malinô Brdo sa nachádza v tesnej blízkosti mesta Ružomberok ponúka výborné lyžiarske podmienky pre všetky kategórie lyžiarov, čo v praxi predstavuje od začiatočníkov, cez skúsených lyžiarov až po vyznávačov adrenalínových svahov. Na svoje si prídu aj pretekárski lyžiari pretože v roku 1997 získalo stredisko certifikáty F.I.S. na disciplíny: slalom, obrovský slalom, super obrovský slalom, všetky tieto disciplíny pre mužov aj pre ženy.
Posledná úprava Pondelok, 16 Marec 2009 18:45
Čítať celý článok...
 
Martinské hole | lyžiarske stredisko PDF Tlačiť E-mail
Image Lyžiarske stredisko Martinské hole je významné lyžiarske stredisko, v pohorí Malá Fatra, v blízkosti mesta Martin, ktoré môžete navštíviť okrem auta aj sedačkovou lanovkou z Podstrání (Martin). K dispozícii je Vám 7 lyžiarskych vlekov, nová 6-sedačková lanovka, 9 lyžiarskych tratí s rôznymi stupňami obtiažnosti, SKI-servis, požičovňu lyží a lyžiarsku škôlku pre malých i veľkých lyžiarov. Milovníkov bežeckého lyžovania potešia bežecké trate v areály strediska, ako aj na hrebeni Martinských Hôl. Na konci zimnej sezóny sa koná rozlúčkový karneval na snehu.
Posledná úprava Pondelok, 16 Marec 2009 18:52
Čítať celý článok...
 
Mýto pod Ďumbierom | lyžiarske stredisko PDF Tlačiť E-mail
Lyžiarske stredisko Mýto pod Ďumbierom sa nachádza v bezprostrednej blízkosti Národného parku Nízke Tatry a obce s rovnomenným názvom. Lyžiarske stredisko Mýto pod Ďumbierom sa rozprestiera na južnej strane Nízkych Tatier, pri hlavnom cestnom ťahu Banská Bystrica - Čertovica - Poprad. Výkonná technológia zasnežovania zabezpečí pri nedostatku snehu súvislú pokrývku zjazdoviek.
Posledná úprava Pondelok, 16 Marec 2009 19:24
Čítať celý článok...
 
Na Donovaloch pribúdajú letné atrakcie PDF Tlačiť E-mail
Pred tohtoročnou letnou turistickou sezónou pribudli viaceré atrakcie aj na Donovalách. Známe sú síce viac ako stredisko zimných športov, ale postupne sa menia na celoročné stredisko cestovného ruchu.
Čítať celý článok...
 
Oravice - Meander park | lyžiarske stredisko PDF Tlačiť E-mail
Lyžiarske stredisko Meander park Oravice sa nachádza v Oravskej osade Oravice neďaleko Zuberca. Meander Skipark je novovybudovaným moderným strediskom, ktoré ponúka unikátnu kombináciu lyžovania a relaxu v bazénoch s geotermálnou vodou. Návštevníci môžu využiť rýchlu sedačkovú lanovku spolu s vlekmi a udržiavané lyžiarske trate, ktoré slúžia pre všetkých lyžiarov a snowboardistov. Z lyžiarskeho strediska je pekný výhľad na panorámu Západných Tatier.
Čítať celý článok...
 
Pezinská Baba | lyžiarske stredisko PDF Tlačiť E-mail
Stredisko Pezinská Baba sa nachádza na hrebeni pohoria Malé Karpaty vo výške 527 m.n.m. 12 km od okresného mesta Pezinok. V stredisku je v prevádzke v súčasnosti päť vlekov na troch zjazdových tratiach.
Čítať celý článok...
 
Poráč Brodok | lyžiarske stredisko PDF Tlačiť E-mail
Lyžiarske stredisko Poráč Brodok vzdialené 18 km od Spišskej Novej Vsi ponúka dobrú lyžovačku pre začínajúcich aj náročných lyžiarov. Svahy sú umelo zasnežované snehovými delami a upravované ratrakmi. Lyžiarsky areál Poráč Brodok získal osvedčenie o kategorizácii udelené spoločnosťou Lavex/Sitour. Bola mu priznaná kategória 2 (dve hviezdičky).
 
Roháče - Spálená | lyžiarske stredisko PDF Tlačiť E-mail
zverovka-spalena-skicentrumLyžiarske stredisko Roháče– Spálená poskytuje optimálne podmienky pre všetky kategórie lyžiarov ako aj snowboardistov. Lyžiarske stredisko sa nachádza na Orave,v krásnej časti Západných Tatier - Roháče. Kratšie vleky (400 m a 850 m) sú určené pre začiatočníkov a deti, 1490 m dlhá sedačková lanová dráha uspokojí aj veľmi náročných milovníkov zimných športov. Prístup motorovým vozidlom je priamo k lyžiarskemu stredisku.
Posledná úprava Pondelok, 16 Marec 2009 19:17
Čítať celý článok...
 
Sihelné - Grúniky | lyžiarske stredisko PDF Tlačiť E-mail
Toto novovybudované lyžiarske stredisko začalo svoju prvú zimnú sezónu na prelome rokov 2006 a 2007. Nachádza sa na úpätí Oravských Beskýd. Sú tu prekrásne výhľady na Babiu horu a hlavne v zime na Belianske, Vysoké a Západné Tatry.
Čítať celý článok...
 
Skalka | lyžiarske stredisko PDF Tlačiť E-mail
ImageLyžiarske stredisko Skalka sa nachádza v Kremnických vrchoch, neďaleko stredovekého kráľovského banského mesta Kremnica. Ak sa ubytujete v hoteloch a chatách priamo pri lyžiarskom stredisku Skalka, stačí si len pripnúť lyže a spustiť sa zjazdovkou, na akú si trúfate. Na výber sú dve ľahké - pre začiatočníkov, na ďalších troch si prídu na svoje aj nároční lyžiari.
Posledná úprava Sobota, 16 Január 2010 11:20
Čítať celý článok...
 
Spišské Bystré - Kubašok | lyžiarske stredisko PDF Tlačiť E-mail
Skicentrum Kubašok Spišské Bystré sa nachádza 8 km od mesta Poprad a 18 km od mesta Vysoké Tatry pod úpätím vrchu Kráľova hoľa. Jeho geografická poloha ho predurčuje k dlhej zime a záruke veľmi kvalitného snehu.
Čítať celý článok...
 
Starý Smokovec | lyžiarske stredisko PDF Tlačiť E-mail
Lyžiarske stredisko Starý Smokovec - Hrebienok je situované na južných svahoch Vysokých Tatier pod Slavkovským štítom s náročným lyžiarskym svahom. Na hornej lúke sa konali významné svetové lyžiarske podujatia, ako Finále Svetového pohára FIS. Dolná lúka je vhodná aj pre nenáročných lyžiarov a začiatočníkov.
Posledná úprava Utorok, 20 November 2012 13:33
Čítať celý článok...
 
Štrbské Pleso | lyžiarske stredisko PDF Tlačiť E-mail
ImageLyžiarse stredisko Štrbské pleso sa radí medzi najvýznamnejšie strediská medzinárodného významu. Štrbské pleso leží pri jazere Štrbské pleso na začiatku Mlynickej doliny vo Vysokých Tatrách. Lyžiarske zjazdové trate využívajú svahy Soliska. V spodnej časti lyžiarskych tratí sa nachádza vedľa areálu pre skoky na lyžiach široký lyžiarsky svah nazývaný Interski. Zjazdové trate lyžiarskeho strediska Štrbské pleso sa počítajú medzi stredne ťažké. Stredisko má mechanické zasnežovanie na ploche 14 ha a dĺžke 4,5 km.
Posledná úprava Utorok, 20 November 2012 13:10
Čítať celý článok...
 
Tatranská Lomnica | lyžiarske stredisko PDF Tlačiť E-mail
tatranska-lomnica-skicentrumLyžiarske stredisko Tatranská Lomnica začína v obci Tatranská Lomnica a končí sa až na Skalnatom Plese, čo z neho robí lyžiarske stredisko s najväčším prevýšením a s najvyššie položenou vrcholovou stanicou lanovky. Skalnaté Pleso vás nadchne krásnym výhľadom z Lomnického Štítu, na ktorý vedie kabínková lanovka. Z výšky 2190 m sa dá plynule zlyžovať cez lomnické sedlo 5,5 km dlhou zjazdovkou až do Tatranskej Lomnice.
Posledná úprava Utorok, 20 November 2012 13:40
Čítať celý článok...
 
Turecká | lyžiarske stredisko PDF Tlačiť E-mail
Lyžiarske stredisko Turecká - Krížna je vzdialené od centra Banskej Bystrice 16 km. Rozprestiera sa na juhovýchodných a južných svahoch Krížnej (1574). Prístup do strediska je z obce Staré Hory – odbočka (3 km) do obce Turecká.
Čítať celý článok...
 
Valčianska dolina | lyžiarske stredisko PDF Tlačiť E-mail
Lyžiarske stredisko SNOWLAND Valčianska dolina je športovo-rekreačné stredisko nachádzajúce sa na úpätí pohoria Malá Fatra vo Valčianskej doline. Od mesta Martin je vzdialené 12,5 km. Moderne lyžiarske stredisko bolo vybudované ako prímestské stredisko s bezproblémovým parkovaním motorových vozidiel.Stredisko svojim návštevníkom ponúka novú 4-sedačkovú lanovku a 5 lyžiarskych vlekov. Je zamerané na rodinné lyžovanie s dôrazom na kvalitu doplnkových služieb.
Posledná úprava Pondelok, 16 Marec 2009 18:55
Čítať celý článok...
 
Veľká Javorina | lyžiarske stredisko PDF Tlačiť E-mail
Na najvyššom vrchu Bielych Karpát - Veľkej Javorine (970 m.n.m.) sa nachádza známe zimné lyžiarske stredisko, prevádzkované lyžiarskym klubom Stará Turá. Stredisko poskytuje ideálne možnosti pre rodinné lyžovanie, t.z. lyžiarske terény poskytujú lyžiarske možnosti pre začiatočníkov a aj pokročilých lyžiarov.
Čítať celý článok...
 
Veľká Rača - Oščadnica | lyžiarske stredisko PDF Tlačiť E-mail
Lyžiarske stredisko Veľká Rača - Oščadnica patrí medzi najvýznamnejšie centrá zimnej turistiky na Slovensku. Vhodná geografická poloha, dobré dopravné spojenie, ubytovacie a reštauračné zariadenia, možnosti spoločensko-kultúrneho využitia a ďalšie kvalitné služby sú robia z tohto strediskja ideálny cieľ zimnej rodinnej dovolenky.
Posledná úprava Nedeľa, 22 Marec 2009 20:12
Čítať celý článok...
 
Vernár - Studničky | lyžiarske stredisko PDF Tlačiť E-mail
Lyžiarske stredisko Vernár - Studničky je vzdialené len 20 km od Popradu. Je vhodné ako pre začiatočníkov, tak aj pre pokročilých. V areáli je možnosť stravovania sa a požičania lyžiarskej výstroje. Úroveň vlekov: začiatočník, mierne pokročilý aj pokročilý. Krásna rodinná lyžovačka. pre všetky vekové kategórie. Ideálne stredisko pre školské lyžiarske zájazdy.
Čítať celý článok...
 
Vrátna | lyžiarske stredisko PDF Tlačiť E-mail
vratnaLyžiarske stredisko Vrátna objavíte v jednej z najkrajších dolín na Slovensku, vo Vrátnej doline, ktorá sa nachádza v krivánskej časti pohoria Malá Fatra. Jej severne orientované zjazdové svahy Vám umožnia užívať si snehu a lyžovania až do neskorej jari. Stredisko je vybavené 2 lanovkami, 13 lyžiarskymi vlekmi a požičovňou lyžiarskej výstroje.
Posledná úprava Pondelok, 16 Marec 2009 18:50
Čítať celý článok...
 
<< Začiatok < Dozadu 1 2 3 Dopredu > Koniec >>

Stránka 2 z 3

TURISTIKA | okolie

PAMIATKY | okolie

LYŽOVANIE | okolie

RECENZIE | okolie

SPRÁVY | okolie