Aquaparky

Slovenske aquaparkyAquaparky na Slovensku sú napájané termálnou vodou, čo im umožňuje celoročnú prevádzku, sú moderne vybavené a nájdete tu množstvo atrakcií od tobogánov, šmykľaviek, cez vírivky až po perfektne vybavené vodné vitálne či wellness svety. Viac info...

Jazerá a priehrady

priehrady a jazera slovenskaSlovenské jazerá a priehrady ponúkajú oddych najmä v horúcich letných mesiacoch. Populárne sú jazerá v okolí Bratislavy a na juhu Slovenska, ktoré vďaka štrkovému podložiu majú krásnu číru vodu. Priehrady na  slovenských riekach poskytujú dobré rekreačné zázemie a veľa možnosti na kúpanie a vodné športy. Viac info...

Termálne kúpaliská

slovenske termalne kupaliskaSlovenské Termálne kúpaliská sú napichnuté na termálne pramene, ktorých má Slovensko požehnane. Termálne kúpaliska na Slovensku sa na rozdiel od aquaparkov využívajú najmä v lete. Ich voda je ochladzovaná, tak aby v tomto ročnom období bola vhodná na kúpanie. Okrem obyčajného kúpania má voda v termálnych kúpaliskách aj všakovaké liečivé účinky. Viac info...

Kúpele

Slovenske mineralne kupeleKúpele na Slovensku sú zamerané sú hlavne na choroby pohybového a obehového ústrojenstva, látkovej výmeny, dýchacích ciest, nervových a ďalších ochorení. Veľmi dobré výsledky dosahujú Slovenské kúpele v liečbe poúrazových stavov, najmä v dôsledku autohavárií. Kúpele okrem liečby chorôb a poúrazových stavov ponúkajú aj regeneračné a wellness pobyty pre širokú verejnosť. Viac info...
Reklamný prúžok
Slovensko kúpanie správy Kúpalisko Podhájska stavia wellness za 10 mil. EUR
Kúpalisko Podhájska stavia wellness za 10 mil. EUR PDF Tlačiť E-mail
Pondelok, 06 September 2010 17:53
Wellness centrum má byť hotové v marci alebo v apríli 2011. Pre verejnosť ho chcú otvoriť v júni budúceho roka. Termálne kúpalisko Podhájska v okrese Nové Zámky stavia wellness centrum za zhruba 10 miliónov eur. Investíciu financuje z vlastných a úverových zdrojov. Ako pre agentúru SITA povedal riaditeľ termálneho kúpaliska Jozef Barcaj, wellness centrum má byť hotové a spustené do skúšobnej prevádzky v marci alebo v apríli 2011. Pre verejnosť ho chcú otvoriť v júni budúceho roka. V súčasnosti tu ukončujú zastrešovanie hrubej stavby, robia fasády a montujú bazény. Nové wellness centrum bude mať podľa Barcaja atrakcie, ktoré v iných takýchto zariadeniach na Slovensku nie sú. „Bude tam centrálny bazén s divokou riekou, vírivkami a vodopádom, oddychová botanická záhrada, sauny, vitálny svet s ľadovým dažďom a prechodom cez rôzne teploty vôd, turecký kúpeľ Hammam so službami, detské bazény, vonkajší sedací bazén s termálnou vodou,“ povedal Barcaj. Vo wellness centre si nájde prácu 15 ľudí, ďalších zamestnajú prepojené podnikateľské subjekty v prenajatých priestoroch. Riaditeľ si od novinky sľubuje vyššiu návštevnosť kúpaliska. „Bude to osviežením pre tento región, pretože sú tu zariadenia rôzneho typu, ale toto bude niečo iné.

Myslím si, že kvalitou prostredia a služieb prilákame návštevníkov nielen zo Slovenska, ale aj zahraničia,“ skonštatoval. Výstavba prevádzku termálneho kúpaliska neovplyvňuje, je ohradená v samostatnom areáli. Investičné plány kúpaliska Podhájska sa výstavbou wellness centra nekončia. Ako povedal Barcaj, počítajú s ročnou investičnou pauzou a potom chcú na kúpalisku dobudovať vodný park pre deti a mladých. Peniaze by na to chceli získať z eurofondov.

NITRA 24. augusta (WEBNOVINY) – SITA

17. marec 2012 - Wellness centrum Aquamarin slávnostne otvorili

Vaše hodnotenia

avatar Peter
0
 
 
Super termalne kupalisko s liecivou vodou a sirokou ponukou gastronomickych zariadeni za rozumnu ceny. Odporucam najma obdobie mimo letnych prazdnin alebo cez pracovne dni, kedy je menej ludi. Uz sa tesim na nove wellness, ktore by mali otvorit tento rok;)
avatar marťo
-1
 
 
mohol by mi niekto napísař či je už vellnes otvorené,ďakujem
avatar Štefan
0
 
 
Hovorí sa , že im ho asi nedeovolia otvoriť, lebo je postavené v rozpore so zákonmi o využívaní prírodného bohatstva a ničeniu prírody vypúšťaním slanej vody do potoka. Vraj mali aj podvodne vydané stavebné povolenie bez posudzovania vplyvov na životné prostredie. Vraj je za nimi skrytá mafia, ktorej odvádzajú veľké peniaze, za to, že porušujú zákony s prevádzakovaním kúpaliska od svojho zčiatku. Vraj ničia unikátny zdroj morskej vody a ešte sa tým aj chvália. Je to typický príklad bezhraničnej arogancie , ale .... na Slovensku je to tak....Darí sa darebákom
avatar Peter
-2
 
 
Voda je využívaná podľa zákona a aj podľa krajského úradu životného prostredia je všetko v poriadku. To len zopár neprajníkov a "potencionálnych investorov" v neďalekej obci rozpútalo mediálnu kampaň proti Podhájskej.
Wellness by mali otvárať k zimnej sezóne a dokončovacie práce pokračujú naďalej - myslím, že predbežný termín je niekedy v priebehu novembra. Už sa teším, lebo minimálne po stránke architektonicke j bude jedno z najkrajších v SR.
avatar Jožo
+2
 
 
Nemáš ani trochu pravdu.
Alebo kopeš proti konkurencii, alebo nepoznáš pomery, alebo si platený agent Podhájskej.
Je to úplne inak. Proti konkurencii vo vedľajšej obci bojuje práveže Podhájska.
Povolenia nie sú vôbec v poriadku. Je to všetko nezmysel čo píšeš. Najskôr si zisti a potom píš.!!!!!! Pozri si Reportérov z 8.10.2010 vysielanýcvh na STV1 a zistíš.
avatar Peter
0
 
 
Áno si ma odhalil - som veľmi dobre platený agent Podhájskej. Obec si ich platí niekoľko tisíc po celom svete, aby mala lepšie PR.
Nevieš vôbec o čom hovoríš.
Termálna voda v Podhájskej je určená na hospodárske účely, nie na liečebné ako je to v prípade mnohých kúpeľov na Slovensku. Toto rozhodnutie padlo ešte za socializmu a to je aj dôvod prečo sa prioritne využíva na vykurovanie. Táto voda z vracia späť do zeme vo vrte, ktorý je 2km od vrtu čerpania (za socializmu aj táto voda bola vypúšťaná do potoka). Je to čistá voda, ktorá nie je ničím kontaminovaná a systémom výmenníkov odovzdáva teplo vykurovacím telesám v skleníkoch. Voda, ktorá je vypúšťaná do potoka je z bazénov a je v oveľa menšom množstve ako tá ktorá sa používa na vykurovanie. By ma zaujímalo, či si myslíš že táto znečistená voda je vhodná na to, aby ju vtláčali späť a kontaminovali tak celé ložisko?!?!?
Jeden z článkov o praktikách starostu Bardoňova:
http://novezamky.sme.sk/c/5130417/policajti-prehl adali-starostov -dom-aj-urad-po dla-obvinenia-p omohol-firme-k- dotacii.html
avatar Re Peter
-1
 
 
Ako vidím rozpútala sa tu konkurenčná debata. Peter, si o tom nejako veľmi dobre informovaný. Prečo útočíš spôsobom, ktorý nemá s Vaším vypúšťaním vody do potoka Liska nič spoločné? Viem si teraz živo predstaviť odkiaľ vejú vetry proti projektu v susednej dedine. Bolo by asi dobré, keby ste mali všetko v poriadku o čom slušný človek v tejto republike pochybuje.
Veď život ukáže .... alebo .... božie mlyny.....
avatar Zora
0
 
 
Hej Peter a čo potom hovoríš na článok z Trendu?

http://www.etrend.sk/trend-archiv/rok-2010/cislo-49/druha-strana-1.html
Asi v Tvojich riadkoch nie je pravda. Smutné podnikanie na Slovensku.
avatar Peter
+1
 
 
Si myslím len toľko, že ak by mali financie, tak by reálne aj pokračovali, ale neviem si predstaviť, kde sročka s 200 tisícovým imaním zoberie desať miliard (v SKK) ?!
Podobných projektov už bolo, napr.:
http://old.skreality.sk/index.php?rl=12&tn=2512
Okrem toho ak si niekto myslí, že napustením niekoľko ha jazera s termálnou vodou(kde spotrebuje vodu na na niekoľkoročnú prevádzku kúpaliska) sa správa efektívne, tak ja si to nemyslím.
Ale ja som za akýkoľvek nový projekt v cestovnom ruchu, hlavne ak je zaujímavý, prinesie niečo nové. Držím palce všetkým poctivým podnikateľom.
avatar Re Peter
+1
 
 
Peter a pozrel si si výpis Vašej s-ročky? Základné imanie niečo viac ako 10-tisíc? A oni majú 200 -tisíc. A vieš TY vôbec, že evidencia základného imania spoločnosti nie je smerodajný ukazovateľ pri realizovaní projektov?
Dajte si svoje vlastné veci do poriadku, zahľaďte sa na seba a nechjte druhých na pokoji-aj tých v Ivánke .
avatar Peter
-1
 
 
Súhlasím, že to nie je rozhodujúci parameter, ale napriek tomu si info over. Základné imanie TK je 350 000EUR a súkr. spoločnosti 10 000EUR.
Inak 100% vlastníkom kúpaliska je OBEC PODHÁJSKA - žiaden súkromný sektor!!!
avatar Re Peter
-2
 
 
A zase KLAMEŠ. Obec ( ktorá mimochodom sama ako verejný sektor porušuje zákon) je len 50% vlastník, zvyšok je Termál Podhájska ( samí súkromník - viď ORSR) a popreplietaní ste medzi sebou úplne elegantne. Veď tu žijem , takže viem. Už sa nezamotávaj , lebo z tohoto všekého ako česrní a statoční výjsť nemôžete, nech napíšeš hocičo.
avatar Peter
-2
 
 
Klamstvo!
avatar Milan
+3
 
 
vyššie uvedené tvrdenia komentovať nechcem, ale pravda je taká, že wellness centrum je zatvorené, budova vyzerá byť na 95% pripravená a už žiadny stavebný ruch neprebieha.
Hovorí sa o otvorení októbri 2011, ale ako je na Pdohájskej zvykom, asi to nebude realizovateľné. Ani pri jednom otváraní nových investícií na kúpalisku nedodržali termíny.
škoda.
avatar Milan
0
 
 
Oprava:
"o otvorení v októbri 2011"
avatar Dančiak
+2
 
 
No a dnes máme január 2012 a nič.
Počul som, že majú problémy s vodou, vraj ju riedia a vrt je v katastrofálnom stave.
Ničia vraj protiprávne prírodné bohatstvo geotermálnej vody vypúšťaním horúcej vody do potoka, povolenia vraj vybavujú tiež len po známosti.
Niekto ich asi poriadne kryje. Nech sa krásne wellnesy stavajú, nech voda slúži ľuďom, ale nie takým spôsobom ako v Podhájskej. Čo ostane po týchto "podnikateľoch" našim ďeťom ako dedičstvo , na to sa nikto nepýta.
avatar Monika
0
 
 
Viete mi niekto povedať ako je to v Podhájskej s hygienou?
Kam sa pohnem, tam sa sťažujú na choroby (gynekológ, urológ, dermatológ).
Neviem , či je to termálnou vodou, lebo to nové wellness má byť iba o ohriatej obyčejnej vode. Slaná "liečivá" vraj nebude v tomto zariadení využívaná. Asi je to fakt pre ten krachujúci vrt.
avatar Peter
+2
 
 
Otvorenie Wellness centra je 16. marca.
avatar Linda
0
 
 
To bola len recepcia, oficiálne otvorenie je 27.3.2012
avatar Lapao
0
 
 
načo sa čudovať,na skovensku je to tak aj obchvat Nitry a D1 Pribina je už nejaký ten mesiac hotove a nik netuší kedy sa tam bude jazdiť...
avatar Marika
+1
 
 
Kedy sa to otvára?
avatar Josef
+2
 
 
Udajne Marec 2012
avatar Matematik
0
 
 
Trochu matematiky. Podhájska čerpá 30listrov za sekundu. to je
za hodinu : 108 000 litrov
za deň : 2 592 000 litrov
za rok : 946 080 000 litrov (946 tisíc m3).
Teda takmer milión metrov kubických ročne vyťaží a vypustí do potoka. Takto to to robí 30 rokov, če je 30 miliónov kuických metrov termálnej vody vypustených do potoka. Nie je preto div, že vrt je v katastrofánom stave a môže hocikedy skolabovať.
Čo sa týka jazera v susednej obci skúsme počítať. Ak by bola na ploche 10ha, a malo by hĺbku priemrne 3m tak by to bolo 1000x10x3=300 000 m3. To je toľko vody, koľko vypustí Podhájska do potoka za 115 dní!
Takže len tak ďalej a čochvíľa bude vrt v Podhájskej bez vody.

Blahoželám k novému wellness.
avatar vlado
+1
 
 
"Matematik",ak sa to čo tu píšete zakladá na overenej pravde,tak tu sa jedná, zo strany prevádzkovateľa ,jednoznačne o trestný čin.
avatar Matematik
+1
 
 
Milý Vlado, môžete si byť istý že je to tak, stačí si vyžiadať v zmysle zákona o informáciach kópie rozhodnití krajského úradu životného prostredia Nitra, číslo: 2010/00454 a čislo 2010/00602, z roku 2010. Slovenská televízia objasnila a zverejnila tento problém v relácii reportéri prvý krát
14.6.2010
http://www.stv.sk/online/archiv/reporteri/?id=35816&date=2010-06-14
blok 2),
a druhý krát
8.11.2010
http://www.stv.sk/online/archiv/reporteri/?date=2010-11-08&id=36100
čas 16 30.
Takže pozor, ak vrt v Podhájskej prestane dávať vodu, viník je v areáli.
avatar Peter
-1
 
 
No skúsme trochu matematiky inak. Bazén 20x30x1m=600m3. Ak zoberieme cca 3 bazény a ich kompletná výmena vody týždenne, tak to máme ročne cca 86 000m3. Pričom v zimnej sezóne funguje iba jeden bazén. Voda použitá na vykurovanie sa vracia späť do vrtu a tej je niekoľkonásobne väčšie množstvo.
Môj názor je, že voda použitá z bazénov (chemicky upravená) by sa vracať späť nemala. A nemyslím, že TK, resp. obec by mala záujem, aby bol vrt vyťažený - veď to nemá logiku.
avatar Olino
+1
 
 
Kam dávate tie zvyšné hektolitre?
Chodím tam a vidím , že do potoka.
A podľa zákona celá odfiltrovaná voda sa má vracať späť.
avatar Re Re Re
-1
 
 
Prečítal som si pozorne horeuvedené komentáre a mám naozaj jednu otázku pre Petra.
Prečo orgány činné v trestnom konaní(ako je popísané v Trende) nekonajú proti konateľom a zástupcom spoločností v Podhájskej a vyhovárajú sa na to, že nie je trestnoprávna zodpovednosť právnických osôb???? Veď aj v Podhájskej máte svojich štatutárov a konateľov, ktorí sú zodpovední za tento marazmus, ktorý sa tu deje? A takto ukončili šetrenie?????
Prihláste sa pre pridanie názoru.
Posledná úprava Pondelok, 19 Marec 2012 17:51