Slovensko Turistika správy Dni cestovného ruchu v Malackách
Dni cestovného ruchu v Malackách PDF Tlačiť E-mail
Piatok, 17 September 2010 00:00
Dni cestovného ruchu venované Kamennému chodníku v Malackách začali 17. septembra. Pre agentúru SITA to uviedla hovorkyňa Malaciek Ingrid Šrámková. Prvým podujatím je prezentácia knihy Malacky na starých pohľadniciach v priestoroch Mestského centra kultúry na Záhoráckej ulici o 17:00. Autorom knihy je mestský kronikár Martin Macejka a kniha vyšla s podporou mesta Malacky a Nadácie SPP. Kamenný chodník pokračuje v sobotu 18. septembra o 9:00 na Kláštornom námestí v centre mesta prehliadkami pamiatok spolu s výkladom.

Kamenný chodník je turistická trasa, ktorá vedie cez dominanty mesta a zameriava sa na historický odkaz predchádzajúceho obdobia. Celkom osem pamätných kameňov je označených tabuľkou, na ktorej sa nachádza stručný popis pamiatky v troch jazykoch a osadené boli v rámci projektu cezhraničnej spolupráce Paltour. Pre turistov a návštevníkov je pripravený veľký okruh, malý okruh a pre cykloturistov aj cyklookruh po pamiatkach.

Veľký okruh Kamenného chodníka trvá asi 3 hodiny a 40 minút a pripravených je 10 zastávok (Krypty, Sväté schody, Múzeum M.Tillnera, Kostol Najsvätejšej Trojice, starý cintorín, Centrum voľného času, Malacký kaštieľ, Zámocký park, synagóga, Pálfiovská lipa). Pre menej zdatných turistov je pripravený malý okruh Kamenného chodníka (trvá asi 40 min.), ktorý zahŕňa pamiatky v centre mesta. Fyzicky najnáročnejším je okruh pre cyklistov. Po absolvovaní veľkého okruhu mestom pôjdu cyklisti do Veľkých Levár, kde navštívia Habánske múzeum a cez Malé Leváre a Gajary sa vrátia späť na Kláštorné námestie do Malaciek. Cyklisti musia byť vystrojení podľa pravidiel účastníka cestnej premávky.

Každá skupina turistov bude mať svoj sprievod z radov organizátorov. Pre všetkých, ktorí absolvujú ktorýkoľvek okruh, je pripravené v cieli na Kláštornom námestí prekvapenie a vedomostný kvíz. Vyžrebovaní víťazi kvízu získajú balíčky s predmetmi a publikáciami mesta. Na niekoľkých miestach si budú môcť návštevníci zakúpiť reklamné predmety mesta a novú publikáciu Malacky na starých pohľadniciach za zvýhodnenú cenu.

V kultúrnom programe na Kláštornom námestí vystúpi folklórny súbor Macejko, mažoretky Danielita, hudobná skupina Tonik a žiaci Základnej umeleckej školy. Pripravený je happening pre deti, mladých ľudí aj rodičov – ukážka tradičných remesiel, tvorivé dielne, vystúpenia talentovaných detí, skákacie hrady, súťaže. Súčasťou Dní cestovného ruchu bude aj finančná zbierka určená na rekonštrukciu kaštieľa v Zámockom parku.

BRATISLAVA 12. septembra (WEBNOVINY)

Vaše hodnotenia

avatar Madlen
0
 
 
ehm, slovencina nas uctoihdne, rozny podvodnici, neje krasnou ukazkou nekromarketingu a optimalizovania si SEO je pisanie akychkolvek clankov s menom Pavol Demitra niekolko dni bezprostredne od smrti, je pobavujuce ze kritici podvodnikov nerobia nic ine nez sami podvodnici a len sa snazia viezt na vlne zaujmu pouzitim jeho mena
Prihláste sa pre pridanie názoru.