Slovensko Lyžovanie lyžiarske strediská Banská Štiavnica - Salamandra Resort | lyžiarske stredisko
Banská Štiavnica - Salamandra Resort | lyžiarske stredisko PDF Tlačiť E-mail
Lyžiarske stredisko Salamander Resort je situované uprostred unikátnej prírody Štiavnických vrchov v blízkosti historicky významného mesta Banská Štiavnica. Moderné a technicky vysokokvalitné stredisko ponúka lyžiarom ideálne športové vyžitie na stredne náročnej zjazdovke v jedinečnom prostredí s mimoriadnym historickým dedičstvom.
Salamandra Resort je najjužnejšie situovaným strediskom na Slovensku. Vďaka tomu je najbližšie dostupným lyžiarskym strediskom s lanovkou pre lyžiarov zo západného a južného Slovenska. Patrí medzi najzaujímavejšie lyžiarske strediská na Slovensku vďaka svojej severozápadnej orientácii lyžiarskeho svahu, optimálnej náročnosti a relatívne chladnému zimnému počasiu.

Stredisko je atraktívne svojou modernou štvorsedačkovou lanovkou s bublinami, bezkontaktným turniketovým systémom, moderným zasnežovacím systémom, prírodným jazerom, tzv. tajchom, a kvalitným zázemím potrebným na profesionálnu prevádzku počas zimnej sezóny. Najdlhšia zjazazdovka má 1400 m, s prevýšením 400 m. Údolná stanica je vo výške 579 m nad morom a horná stanica lanovky sa nachádza vo výške 850 m.n.m.

Služby

V lyžiarskom stredisku Salamandrra Resort sú pre vás k dispozícii:
  • Skiservis
  • Športový obchod
  • Požičovňa lyžiarskeho a snowboardového vybavenia
  • Lyžiarska škola
  • Občerstvenie
  • Lyžiarska záchranná služba

Kontakt

Salamandra Resort, a.s.
Haburská 49/A 821 09 Bratislava

tel.: +421 918 789 454
Táto adresa je chránená pred robotmi nevyžiadanej pošty. Ak ju chcete vidieť, musíte mať povolený JavaScript.
www.salamandra.sk

Vaše hodnotenia

avatar admin
+2
 
 
Celodenný skipas na sezónu 2011/2012 stojí 13,5 eura, deti od 6 do 12 rokov 6,2 eura. Stredisko Salamandra má aj kategóriu juniorských a seniorských lístkov. Pre tínedžerov od 13 do 18 rokov a dôchodcov je cena celodenného skipasu 10,8 eura.
Prihláste sa pre pridanie názoru.